Prohlášení HC Dynamo Pardubice a Ladislava Lubiny k incidentu při derby…

Pardubice – HC Dynamo Pardubice přijímá stanovisko Mountfieldu HK, v němž se distancuje od chování dvou návštěvníků východočeského derby a incidentu před začátkem třetí třetiny, kdy byl fyzicky dvěma příznivci domácího klubu napaden hlavní trenér hostujícího celku Ladislav Lubina.

V této souvislosti vůbec nerozumíme vyjádření generálního manažera Mountfieldu HK Aleše Kmoníčka pro server www.iSport.cz, v němž část viny svaluje také na trenéra Ladislava Lubinu. Pořádající klub je povinný zajistit bezpečný průchod trenérů na střídačku. Za takový však rozhodně nepovažujeme, aby trenéři a členové realizačního týmu byli nuceni chodit po upravené ledové ploše.

Proč dvanáct extraligových trenérů může jít na střídačku normálně a dva by měli jít přes led?

Všechny extraligové kluby se spojily v kampani „Fandíme slušně“, což se v Hradci Králové evidentně nedaří. Mrzí nás, že tento incident a následné prohlášení tuto aktivitu poškozují.

Kromě již zveřejněné omluvy přímo Ladislavu Lubinovi čekáme ze strany Mountfieldu HK stejný krok směrem k našemu klubu a celé soutěži za tento čin, který poškozuje její dobré jméno.

Očekáváme, že Disciplinární komise extraligy povede transparentní řízení s pořádajícím klubem se snahou zabránit podobným excesům do budoucna, aby byla zajištěna bezpečnost aktérů extraligových utkání. HC Dynamo Pardubice je připravené se takového řízení aktivně zúčastnit.


Prohlášení Ladislava Lubiny

Nepochopitelné selhání pořadatelské služby poznamenalo jinak sportovně velmi kvalitní východočeské hokejové derby.

S odstupem dvou dnů a bez emocí musím konstatovat, že jsem za svou hráčskou i trenérskou kariéru nezažil takové selhání pořadatele, jako tomu bylo v sobotním derby. V médiích jsem si přečetl rozhovor s generálním manažerem Mountfield HK Alešem Kmoníčkem, kde se píše, že mi byla nabídnuta možnost vstupu na střídačku přes ledovou plochu. Proti tomu se chci ostře ohradit, není to pravda. Pro příchod na střídačku nám jako trenérům byli přiděleni dva pořadatelé, kteří namísto aby již při slovním napadání zasáhli, nechali celou situaci dojít až k fyzickému napadení.

Nepřipravenost pořadatelské služby dokazuje i fakt, že u vstupu do každého skyboxu v ČPP aréně v Hradci Králové stojí ochranka, u skyboxu určenému zástupcům HC Dynamo Pardubice však nikdo nebyl. I proto došlo po zápase k verbálnímu i fyzickému napadení generálního manažera HC Dynamo Pardubice Dušana Salfického s rodinou.

Předpokládám, že celou situaci bude řešit nejen Disciplinární komise extraligy, ale i samotný Mountfield HK, protože to, co se dělo mimo ledovou plochu, nemá s profesionálním sportem ani výchovou mladých hokejistů nic společného.

Zdroj a foto: HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE, a. s.

  •  
  •