Program DDM BETA zaujme i seniory…

Pardubice – Dům dětí a mládeže BETA je již podle svého názvu tradičně spojován se zájmovou činností pro nejmladší generaci. Skutečnost je ale mnohem rozmanitější.

DDM pravidelně navštěvují také rodiče s dětmi ve věku 2 – 6 let, v nabídce jsou volnočasové aktivity pro dospělé a často zde tráví čas i aktivní senioři.

V posledním roce zaznamenáváme obrovský zájem o workshopy a tvořivé dílny pro seniory. Celý projekt je realizován ve spolupráci s Odborem školství, kultury a sportu Magistrátu města Pardubice. Město Pardubice také na uskutečnění dílen pro seniory přispívá ze svého rozpočtu. Témata, lektory a materiál zajištuje DDM BETA. Jednou za dva týdny tak mohou senioři a seniorky strávit v DDM BETA tvůrčí dopoledne. Kromě času stráveného ve společnosti vrstevníků, si na konci tvůrčího půldne odnášejí vlastnoruční výrobek a často také znalost nové výtvarné techniky.

Zájem o tyto dílny již od loňska postupně roste. Po spuštění přihlašování na druhé pololetí, byla celá kapacita vyčerpána během jediného dne. Na základě této skutečnosti a nadšených ohlasů účastníků – seniorů bude po prázdninách nabídka workshopů pro seniory rozšířena. Seniorská dopoledne budou v DDM probíhat častěji a na obou pracovištích DDM BETA, ve Štolbově ulici i na Dubině. Kontaktní osoba Ing. Zora Hrabaňová tel. č. 607 253 956.

Autor: Miriam Lukešová, ředitelka DDM Beta Pardubice
Zdroj a foto:DDM Beta Pardubice