Prodloužený víkend v Pardubicích. Bohoslužba, stařenka a polonahá žena…

Pardubice – Od pátku do pondělního poledne přijali strážníci celkem 19 oznámení na porušení vládních nařízení o volném pohybu či nošení roušek. Pouze v jednom případě ale strážníci slova oznamovatele potvrdili. Šlo o mladou osmnáctiletou ženu, se kterou v podnapilém stavu nebyla možná rozumná domluva a výzvu k nasazení roušky opakovaně ignorovala. Jejím chováním se tak bude zabývat příslušný správní orgán.

Z Dubiny zase strážníci přijali oznámení o tom, že se po sídlišti pohybuje polonahá žena o čemž se strážníci zakrátko přesvědčili na vlastní oči. Roušku žena nezapomněla, ale od pasu dolů měla oblečené pouze boty. Spolu s policejní hlídkou a záchranáři nakonec strážníci došli k informaci, že žena se léčí s několika problémy a záchranná služba ji nakonec převezla do nemocnice.

Další oznámení pak přišlo z obchodního domu, kam přišla bez roušky seniorka. Strážníci zjistili, že se jedná o ženu ročník narození 1935, která ovšem bydlí sama a není příliš v kontaktu se světem. Po obtížné, ale nakonec úspěšné domluvě ji strážníci přeci jen přesvědčili k opuštění prodejní plochy a nasazení roušky, kterou strážnici věnovali ženě ze svých zásob. Poté hlídka ženě pomohla dokončit nákup.

Mezi oznámeními jsme měli například shluk lidí při bohoslužbě. I zde se to ze strany strážníků vyřešilo drobným kázáním.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •