Prodavači i ostraha obchodů musí mít nervy z oceli…

Pardubice – Uklidňující čaje, kopretina řimbaba ani mák. Nic z toho nemůže uklidnit pocuchané nervy prodavačů a pracovníků ostrahy v obchodech. To, co se tam dělo tento víkend, bylo spíše na Lexaurin. Celkem třikrát se tito pracovníci stali hromosvodem pro nadávky nejhrubšího zrna. Důvod pro takové jednání byl pokaždé jiný: nenasazený respirátor, odhalená krádež a neuznané slevové kupóny na nákup.

Slušná žádost o nasazení respirátoru v prostorách prodejny potravin vyvolala neustávající smrť urážek nejen na personál, ale nakonec i na strážníky, které na místo přivolala ostraha odchodu.

Dvaapadesátiletý muž odmítal se strážníky spolupracovat a prokázat svou totožnost, což nakonec učinil, protože předvedení na Policii ČR za tímto účelem se mu už tolik nelíbilo. Při provádění nezbytných úkonů muž neustále vedl monolog plný urážek, křičel a odcházel z místa. Tento případ bude mít dohru u správního orgánu, kterému byla událost předána.

Takřka ve stejný okamžik, kdy strážníci řešili výše zmiňovaný případ, přišlo oznámení z drogerie v centru města, že ostraha pronásleduje trojici osob, která je podezřelá z krádeže.

Ani tato dostižená skupinka se neštítila nadávek, kterými počastovala všechny zúčastněné. Strážníci na místě situaci zklidnili a na základě kamerových záznamů z prodejny  bylo zjištěno, že se krádeže dopustila žena (32), která za své jednání odešla s pokutou.

A do třetice muž (56), kterého v hypermarketu rozohnilo, že nemohl při nákupu uplatnit slevové kupóny z mobilní aplikace.

Muž si nenechal pokladní ani ostrahou vysvětlit, že kupóny nemá aktivní z důvodů čerstvé registrace v aplikaci. Křik, nadávky a výrazy, které by převálcovaly i toho nejsprostšího dlaždiče, si nenechali zaměstnanci líbit.

Na místo tedy přijeli strážníci, kteří našli agresivního muže, jak sedí na zemi před pokladnami, nadává a odmítá se z místa hnout. I v tomto případě strážníci vyostřenou situaci uklidnili a muž se ze svého hrubého jednání bude zpovídat u správního orgánu, který se bude tímto konfliktem zabývat.

Autor: Mgr. Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj: Městská policie Pardubice
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ

 
 
 • V příspěvkových organizacích kraje budou jezdit vozidla s plug-in hybridním pohonem…
 • Pardubice – Pardubický kraj nyní vyhlásil veřejnou zakázku na pořízení šesti vozidel s plug-in hybridním pohonem. S pomocí evropské dotace chce tato nízkoemisní

   
   
 • Matoušková: Mapujeme veškeré zdravotnictví v kraji…
 • Pardubice – Pardubický kraj v čele s náměstkyní hejtmana Michaelou Matouškovou zahájil práce na Střednědobé koncepci zdravotnictví a Koncepci lůžek následné péče pro období

   
   
 • 25 kolegů z Pardubic darovalo společně plazmu, peníze poslali na charitu…
 • Pardubice – Přispět nemocnému chlapečkovi svého kolegy se rozhodla parta přátel z pardubické společnosti Edera. Každý ve firmě, kdo mohl, přišel

   
   
 • Strážníci pomáhali řidičům, i odstraňovat nebezpečí…
 • Pardubice – Udržovat město bezpečné je přímo práce našich strážníků. A nezahrnuje to jen stíhání zločinců a rychlých kol na

   
   
 • Do Hronovické míří další Nejúspěšnější sportovci Pardubicka…
 • Pardubice – Již za necelý týden budou odtajněna jména dalších držitelů titulu Nejúspěšnější sportovec Pardubicka. Veřejnost radnici zaslala celkem 62