Pro kraj je podpora studia technických oborů prioritou…

Ústí nad Orlicí – Přehlídky regionálních strojírenských firem a škol s technickým zaměřením se uskutečnily v Domě kultury v Ústí nad Orlicí (24. ledna) a v centru Fabrika ve Svitavách (29. ledna), obě za účasti Bohumila Bernáška, radního odpovědného za školství. 

„Přehlídky představují platformu, na kterých je možné získat informace o technickém vzdělání a zároveň i poznatky o uplatnitelnosti absolventů středních škol a učilišť v konkrétních firmách. Je potěšitelné, že i některé řemeslné učební obory, například nástrojař nebo obráběč kovů, se v současné době těší poměrně slušnému zájmu ze strany vycházejících žáků či jejich rodičů. Souvisí to samozřejmě hlavně s poptávkou firem po kvalifikovaných odbornících a jejich odměňováním. Pardubický kraj investoval v loňském roce výrazné částky do rozvoje středních škol poskytujících technické a přírodovědné vzdělání. Na vysoké úrovni je i spolupráce regionálních firem a škol,“ sdělil radní Bohumil Bernášek.

Přehlídky regionálních strojírenských firem a škol s technickým zaměřením
« 2 z 4 »

Během přehlídky ve Svitavách se uskutečnilo krajské kolo odborné soutěže T-PROFI. Týmy tvořené ze žáků základních a středních škol měly za úkol postavit ze stavebnice funkční model lanovky. Se stavbou jim radou pomáhali učitelé. Vedoucími týmů byli zástupci odborných firem. Nejlépe se úkolu zhostily týmy ze SPŠE Pardubice a ZŠ Polabiny.

Přehlídky pořádala Krajská hospodářská komora ve spolupráci s Úřadem práce.

Přehlídka regionálních strojírenských firem a škol s technickým zaměřením ve Svitavách.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •