Pro drony šel s taškou vystlanou alobalem…

PARDUBICE – Policisté z Pohotovostního a eskortního oddělení Pardubického kraje si při hlídkové činnosti v Pardubicích na ulici Teplého všimli vozidla Audi A6. To řídil muž, který odpovídal popisu hledané osoby.

Policie chtěla muže zastavit a zkontrolovat. Ten na jejich výzvy nereagoval a pokračoval v jízdě dál. Po několika set metrech nakonec hlídce zastavil. Řidič byl ztotožněn a policisté zjistili, že se skutečně jedná o hledanou osobu. Na dotyčného byl okresním soudem v Hradci Králové vydán příkaz k zatčení.

Zároveň policisté během silniční kontroly u muže provedli orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek. Tento test byl pozitivní na látky, které značí požití pervitinu.

Chtěl zamezit pípání bezpečnostního rámu.
« 1 z 3 »

Dalším šetřením policisté zjistili, že hledaný během měsíců dubna a května, v Pardubicích v prodejně elektroniky odcizil dva drony v celkové hodnotě přesahující deset tisíc korun. U výslechu podezřelý sdělil, že do prodejny šel s připravenými taškami, které měl „vystlané“ alobalem, aby případně zamezil pípaní u bezpečnostního rámu v prodejně. Tyto tašky kolegové našli ve vozidle při silniční kontrole.

Kriminalisté následně muži sdělili obvinění z přečinu krádeže, kdy mu hrozí trest odnětí svobody v délce až tří let.

Zdroj a foto: Policie ČR

  •  
  •