Přívětivé Slovinsko na Paletě…

Pardubice – V pondělí 21. 10. 2019 se v prostorách Ekocentra PALETA koná od 18.00 hod. beseda s názvem “Přívětivé Slovinsko”, kterou připravila nezávislá novinářka Pavla Apostolaki.

“Většina Čechů využívá Slovinsko jen jako tranzitní zemi na cestě k moři do Chorvatska”, říká Pavla Apostolaki, “přitom tento malý stát v sobě ukrývá řadu krásných míst, která stojí za poznání, včetně příjemných setkání s místními obyvateli.”

Účastníci besedy tak budou moci navštívit třeba město Ptuj na řece Drávě, kde okusil tamní léčivé prameny i generál římské legie Marcus Antonius Primus. Vydáme se po stopách architekta Jože Plečnika v jeho rodném městě Lublaň, projdeme jeskyní Postojna a poznáme Maribor, kde roste nejstarší keř vinné révy. Rozhodně nemineme jeden z nejstarších hřebčínů v Evropě v Lipic, vždyť lipicáni a jejich chov patří k slovinskému národnímu pokladu. Nevynecháme ani pobřežní část Slovinska, která je sice dlouhá pouhých 46 kilometrů, ale je posetá historickými památkami, unikátními solinami a gastronomickými lokalitami.

“Přijďte – třeba vás i inspirujeme k bližšímu poznání Slovinska během vaší příští dovolené”, láká Andrea Pavlíková z Europe Direct Pardubice.

Hlavním organizátorem je informační středisko Evropské unie Europe Direct Pardubice.

Zdroj a foto: Europe Direct Pardubice

  •  
  •