Příprava na kulinářský večer skončila fiaskem

Pardubice – V Pardubicích strážníci řešili několik krádeží, mezi pachateli se objevili i dva muži, kteří dostali chuť na maso.

První byl zřejmě gurmán, protože maso doplnil i sýrem a sladkou tyčinkou. Ten druhý se chtěl po vaření odměnit něčím ostřejším, proto ke svému nákupu přidal i lahvinku lihoviny. 

Z kulinářského večera ale sešlo, jelikož byli muži odhaleni ostrahou a potraviny v hodnotě 800 korun byly vráceny nepoškozené zpět do prodeje. Oba muži za svou protiprávní aktivitu dostali pokuty. 

Autor: Natálie Růtová – Dětský parlament

Muž se už v červnu připravoval na Vánoce, zcizil 8 lahví rumu

34letý muž zcizil z obchodu 8 lahví rumu za bezmála 900 korun, daleko ale nedošel. Zaměstnanci obchodu si všimli této události a nahlásili muže strážníkům, kteří na místě muže zadrželi. Všechny lahve byly vráceny zpět do regálů a na muže zbyla už jen pokuta a ostuda.

Stejně dopadl i další muž, který také dostal chuť na alkohol zdarma, i přes to že v obchodu neprobíhala žádná ochutnávková akce. Těžkou hlavu si z toho ale nedělal, alkohol si vložil do tašky a prošel nákupní zónou bez placení. Tam jeho cestu ukončila ostraha se strážníky. 

Autor: Matěj Syrůček – Studentský parlament


Dnes posíláme trochu netradiční tiskové zprávy. Autory jsou totiž zástupci Dětského a Studentského parlamentu – Natálie Růtová a Matěj Syrůček. Dneska tato dvojce zavítala mezi strážníky a seznámila se s jejich prací.

Zástupci Dětského a Studentského parlamentu - Natálie Růtová a Matěj Syrůček.
« z 5 »

Kromě psaní tiskových zpráv šli na zkušenou i na stálou službu, kde viděli kolegy odbavující tísňovou linku 156 přímo v akci. Seznámili se s kamerovým systémem, který je významným pomocníkem při zajištění bezpečnosti ve městě. S ředitelem městské policie pak zavítali i na dostihové závodiště, kde jsou ustájeni služební koně. Zrovna dnes vyšlo na naše Starokladrubáky kování, takže Natálka  s Matějem měli o nevšední zážitek postaráno dvojnásob. Společné dopoledne bylo zakončeno dobrým obědem.

Autor: Mgr. Lucie Klementová – Preventivní a informační službaMěstská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská Policie Pardubice