Převod silnice I/36 do majetku kraje uchrání obce na trase z dálnice do Pardubic…

Pardubice – Pardubický kraj podepsal s Ředitelstvím silnic a dálnic smlouvu o budoucí darovací smlouvě na převod silnice I/36 do svého majetku.  Podepsání tohoto dokumentu je prvním krokem ke změně silnice z kategorie I. třídy na krajskou silnici II. třídy. Jedná se o úsek exit Chýšť – mimoúrovňová křižovatka Globus Pardubice.

„Naším hlavním cílem je zklidnění dopravy v obcích Voleč, Rohovládová Bělá, Bukovina a Lázně Bohdaneč, které jsou zatíženy nákladní kamionovou dopravou. Ta místo využití dálnice přes Hradec Králové zkracuje cestu právě těmito obcemi,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Kortyš. „V současné chvíli budeme apelovat na Ministerstvo dopravy a Ředitelství silnic a dálnic, aby k převodu došlo co nejrychleji a nedošlo tak ke zdržení plánovaných staveb za 246,8 milionů korun. Následně po převedení do majetku kraje budeme schopni začít omezovat nákladní dopravu na daném úseku,“ sdělil Michal Kortyš, který společně se zástupci Správy a údržby silnic vede jednání se státem.

V tuto chvíli není jasné, kdy bude podepsána darovací smlouva. Pardubický kraj však intenzivně pracuje na přípravě stavebních úprav, které mají zklidnit dopravu.„Dlouhodobé úsilí má nyní reálné obrysy a jsem rád, že se náročná jednání podařilo dotáhnout do zdárného konce. Už jsou také známé první kroky, které hodláme realizovat v tomto roce. Správa a údržba silnic položí tichý koberec v Rohovládové Bělé. S dalšími stavbami chceme pokračovat v následujícím roce,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •