Preventivní pokácení keřů na Smetanově náměstí

Pardubice – Tento týden proběhlo vykácení keřů na Smetanově náměstí, které se nachází v blízkosti pardubického divadla. K odstranění této zeleně došlo z preventivních důvodů, neboť keře byly nakaženy lehce šiřitelnou chorobou. Městský obvod Pardubice I zde plánuje zeleň znovu vysadit. 

Keře, které oddělovaly park na Smetanově náměstí od jedné z hlavních pardubických silnic, musely být odstraněny, a to kvůli tomu, že byly nakaženy snadno šiřitelnou chorobou a panovala obava, že by mohla napadnou okolní rostliny.

„Likvidaci keřů provedl Městský obvod Pardubice I na základě rostlino-lékařské zprávy, která potvrdila chorobu těchto keřů, která je rychle a lehce šiřitelná. Z důvodu, že se v blízkosti nacházejí další keře stejného druhu, jsme museli přistoupit k okamžité likvidaci napadených rostlin, jelikož při oteplení by se choroba pravděpodobně rozšířila na další keře v okolí," popsal důvody pokácení keřů starosta Městského obvodu Pardubice I Filip Šťastný a dodal, že místo bude samozřejmě znovu osazeno. „V současné době vyjednáváme, jaké konkrétní rostliny na místo vysadíme," uzavřel starosta.

Autor: Kristýna Vlasáková
Foto: ilustrační archiv redakce
Zdroj: Magistrát města Pardubice