Přerazil závoru a ujel. Strojvedoucí byl nucen zastavit rychlík…

Orlickoústecko – Včera 13. května 2020 krátce po osmé hodině večerní vjel dosud neznámý řidič nákladního vozidla značky Ford Transit červené barvy na železniční přejezd koridoru v katastru obce Dobříkov v době, kdy závory přejezdového zabezpečovacího zařízení přejezdu se sklápěly.

Při výjezdu z kolejiště závoru přední částí vozidla přerazil. Strojvedoucí rychlíku jedoucího z železniční stanice Choceň směrem na Prahu byl nucen ze 160 kilometrové rychlosti použít nouzovou brzdu a s vlakovou soupravou úplně zastavil přibližně půl kilometru za přejezdem.

Ke střetu vozidla s vlakem naštěstí nedošlo a zároveň nikdo z cestujících neutrpěl žádné zranění. Škoda na poničené závoře je vyčíslena na 6 tisíc korun.

Případ jsme zatím kvalifikovali jako přestupek ujetí z místa dopravní nehody a není vyloučeno jeho překvalifikování na trestný čin poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti s trestní sazbou odnětí svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.  

Pokud jste nehodový děj viděli a mohli byste nám k němu a řidiči dodávky sdělit více informací, přijmeme je na lince 158 nebo na telefonním čísle 974 580 251.

Zdroj a foto: Policie ČR

  •  
  •