Předvánoční shon vrcholí, řidiči zapomínají klíčky ve vozidlech i na řádné zabrzdění…

Pardubice – Nekonečný seznam úkolů v hlavě, co všechno je  potřeba ještě zařídit, možná stojí za roztržitostí některých řidičů. K špatně zabrzděným vozidlům vyjížděli strážníci dva dny po sobě.

V prvním případě, se auto dalo samo do pohybu na parkovišti u jednoho z obchodních center. Obě řidičky, jak odbrzděného vozidla, tak i toho, o které se zastavilo, se podařilo strážníkům dohledat a kontaktovat, takže se dámy na místě bez problémů domluvily na všem potřebném.

Včera v podvečer jela hlídka k dodávce, která vyjela ze svého stání v Nerudově ulici a tím zablokovala její průjezd. Strážníci na místě naložený vůz typu valník zatlačili zpět na místo a podložili kolo. Poté kontaktovali firmu uvedenou na vozidle a ta přislíbila, že vyrozumí svého zapomnětlivého řidiče, ať si jde auto lépe zajistit. 

Klíče zapomenuté ve dveřích u řidiče objevil pozorný kolemjdoucí a ihned zavolal strážníky. Hlídka na místě vozidlo zajistila a pokusila se vyrozumět provozovatelku vozidla. To se ale nepovedlo, tak došlo na lístek za stěračem. Tentokrát ale výzva obsahovala vzkaz, že klíčky jsou u strážníků a řidička si je může vyzvednout na přestupkovém oddělení.  

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice