Předprázdninový Natura Park…

Pardubice – Jak vypadá červen v Natura Parku Ekocentra PALETA? Stále jedeme na plný plyn a chystáme velké akce! 

V neděli 9. června si můžete naposledy před prázdninami přijít pohladit morčátka, králíčky, potkany, agamu, scinka či želvu. Přes léto budou mít zvířátka zasloužený odpočinek. Odpoledne se zvířátky se na podzim opět vrátí, ale v novém kabátě – akce dozná určitých změn. 

16. června si v Natura Parku můžete zasportovat – na Malý turnaj v terénním golfu není třeba pořizovat vybavení, vše bude k zapůjčení na místě. A pro vítěze budou nachystané ceny! 

22. června společně oslavíme Svatojánskou noc – vyrobíme si škapulíře či víly z ovčí vlny, vydáme se za pokladem, nasbíráme půlnoční kvítí či posedíme u svatojánského ohně. Program je ideální (nejen) pro rodiny s dětmi. A komu se nebude chtít jít domů, může přespat na zahradě. 

Koncem června začneme dávat nový kabát pro změnu našemu domečku. Plánujeme zrekonstruovat jeho stěny, a to různými metodami ekologického stavitelství. Na programu je série přednášek a workshopů – jako první připravujeme přednášku Stavby ze slaměných balíků (28. června) a workshop Stavba slaměné a hliněné stěny (29. června). Pojďte se dozvědět více o přírodně – stavebních technologiích a naučit se, jak na to! 

Závěrem máme něco pro nadšené fotografy: Ekocentrum PALETA vyhlašuje fotografickou soutěž na téma Sucho v krajině. Soutěž má dvě věkové kategorie: do 17 let a od 18 let. Každý účastník může zaslat maximálně 5 fotografií, fotografie musí mít dostatečné rozlišení. Příspěvky zasílejte prostřednictvím www.uschovna.cz na adresu hlavackova@paleta.cz. Fotografie přijímáme do 30. září, o vítězích bude poté rozhodovat veřejnost i odborná porota. Vyhlášení vítězů proběhne na vernisáži 5. listopadu 2019. 

Podrobná pravidla k fotosoutěži a více informací k akcím naleznete na www.paleta.cz nebo www.natura-park.cz

  •  
  •