Přednášky o Mercurym upozornily žáky na nebezpečí AIDS…

Pardubice – Po tříleté pauze do Pardubic opět zavítal bývalý tajemník a blízký přítel legendárního zpěváka Freddieho Mercuryho Peter Freestone. Prostřednictvím projektu Titanic Freddie AIDS, na kterém spolupracuje s královéhradeckým hudebníkem Milanem Šatníkem, upozorňuje zejména děti na nebezpečí této neviditelné nemoci. 

V rámci prvního ročníku série přednášek autoři projektu osobně navštěvovali jednotlivé pardubické základní školy, letos se akce uskutečnila v o něco větším formátu – v Kulturním domě Hronovická, kde se během dvou dnů a tří přednášek vystřídalo 1200 osmáků a deváťáků ze 14 ZŠ. „Prevence dětí, zejména v tomto věku, je důležitá. Určitě na ně více zapůsobí, pokud jim je hrozba AIDS zprostředkována skrz zkušenost známé osobnosti, jakou Freddie Mercury byl, navíc v době, kdy je absolutním hitem snímek Bohemian Rapshody. Projekt jsme spustili v našich školách již před třemi lety, po uvedení filmu je o něj ještě větší zájem. Jsem rád, že si oba pánové, Peter Freestone a Milan Šatník, kteří se na filmu navíc osobně podíleli, našli na děti z našich škol čas a seznámili je s nebezpečím této nemoci,“ podotýká náměstek primátora pro školství a zdravotnictví Jakub Rychtecký s tím, že Peter Freestone je jedním ze spoluscenaristů filmu Bohemian Rapshody, Milan Šatník si v něm pro změnu zahrál jednu z epizodních rolí.

Na název projektu přišli oba autoři vcelku jednoduše. Jak obrovskou loď Titanic, tak i velkou hvězdu Freddieho Mercuryho zničila zdánlivě neviditelná věc – v prvním případě vyčnívající kousek ledovce, ve druhém zákeřná nemoc. Program určený žákům i široké veřejnosti navíc podpořil také kytarista kapely Queen Brian May, který se objevil v promítaném videu.

Zdroj a foto: Magistrát města Pardubic

  •  
  •