Předání tří dopravních automobilů hasičům…

Pardubice – Dne 18. prosince 2019 v 10 hodin se na Krajském ředitelství HZS Pardubického kraje, Teplého 1526 Pardubice, uskutečnilo předání tří hasičských dopravních automobilů s přívěsem.

Díky dotaci se podařilo pořídit tři dopravní automobily značky Ford Transit pro městský provoz s požárním přívěsem nákladní kategorie O1. Automobily budou umístěny v městských obvodech: Pardubice I centrum, Městský obvod Pardubice VII Rosice nad Labem a pro Městský obvod Pardubice VIII Hostovice.

O možnosti pořídit dopravní automobily se hovořilo již ke konci roku 2017 a na začátku roku 2018 byl záměr pořízení dopravních automobilů navržen Komisí pro bezpečnost a prevenci kriminality vedení města Pardubic. Samotná realizace byla započata na základě podání žádostí, kterému předcházelo projednání v zastupitelstvech jednotlivých městských obvodů a následně Zastupitelstvem města Pardubice v roce 2019.

Automobily byly pořízeny z dotací generálního ředitelství HZS ČR, Pardubického kraje a doplatku jednotlivých městských obvodů Pardubice. Vozidla by měla sloužit k dopravě hasičů na místo události či k dovozu potřebného materiálu na místo mimořádné události.

Slavnostního předání dopravních automobilů se zúčastnili primátor města Pardubice Ing. Martin Charvát, JUDr. Martin Netolický, Ph.D., hejtman Pardubického kraje a nechyběl také ředitel HZS Pardubického kraje plk. Mgr. Aleš Černohorský a řada dalších hostů.

Pořízené automobily:

Městský obvod Pardubice I centrum pořízený DA tovární značky Ford Transit kategorie podvozku 1 „pro městský provoz“, s požárním přívěsem nákladním kategorie O1.

Cena 1 000 030 Kč

Dotace:  450 000 Kč z GŘ HZS ČR, 300 000 Kč Pardubický kraj, doplatek 280 000 Kč MO Pardubice I

Městský obvod Pardubice VII Rosice nad Labem pořízený DA tovární značky Ford Transit kategorie podvozku 1 „pro městský provoz“, s požárním přívěsem nákladním kategorie O1.

Cena 1 000 010 Kč

Dotace:  450 000 Kč z GŘ HZS ČR, 300 000 Kč Pardubický kraj, doplatek 260 000 Kč MO Pardubice VII

Městský obvod Pardubice VIII Hostovice pořízený DA tovární značky Ford Transit kategorie podvozku 1 „pro městský provoz“, s požárním přívěsem nákladním kategorie O1.

Cena 1 000 090,- kč

Dotace:  450 000 Kč z GŘ HZS ČR,  300 000 Kč Pardubický kraj a doplatek 320 000 Kč MO Pardubice VII

Dopravní automobily jsou vybaveny následujícími položkami požárního příslušenství:

lékárnička velikost III v zásahovém batohu 1 x
požární světlomet s kloubovým úchytem 2 x
přenosný hasicí přístroj CO2 s hasicí schopností 89B 1 x
přenosný hasicí přístroj práškový s hasicí schopností 34A a zároveň 183B 1 x
vozidlová analogová radiostanice
ruční radiostanice – analogové radiostanice
ruční svítilna s dobíjecími akumulátory – LED
ruční vyprošťovací nástroj 1 x
rukavice lékařské pro jednorázové použití nesterilní 2 páry/ sedadlo x
vyprošťovací nůž (řezák) na bezpečnostní pásy 2 x
vytyčovací červenobílá páska 500 m 1 x

Barevné provedení je RAL: 3000 doplněný o bílý pruh a o pruh z reflexního materiálu dále je vozidlo označen dle požadavků na vozidla JPO. Vozidla jsou vybavena výstražným světelným a zvukovým zařízení modré barvy doplněné v zadní časti vozidla o oranžovou světelnou alej na usměrnění provozu. 

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje

  •  
  •