Prázdninové koncerty Komorní filharmonie Pardubice

Pardubice – Komorní filharmonie Pardubice vystoupí během letošního léta na několika prestižních festivalech. Jedinečné hudební zážitky čekají návštěvníky pod širým nebem v Poděbradech, Třeboni, nebo v krásném prostředí litomyšlských zahrad. 

Harmonogram prázdninových koncertů:

4. července 2024, 19:00 – kolonáda Poděbrady – Komorní filharmonie Pardubice & Felix Slováček st.

6. července 2024, 17:00 – Klášterní zahrady, Smetanova Litomyšl – Komorní filharmonie Pardubice & Vladimír 518 & 7krát3

13. července 2024, 19:30 – Pocta Emě Destinové, Třeboňská nocturna – Komorní filharmonie Pardubice & Jana Sibera (soprán) & Aleš Briscein (tenor)

16. srpna 2024, 19:00 – kolonáda Poděbrady – Komorní filharmonie Pardubice & Tereza Mátlová               

21. sprna 2024, 20:00 – Mariánské Lázně, Chopinův festival – Komorní filharmonie Pardubice & Petr Nouzovský (violoncello)

31. srpna 2024, 16:00 – Karel Svoboda – filmová hudba, Soundtrack Poděbrady – Komorní filharmonie Pardubice & David Deyl & Hana Holišová

Netradiční, o to víc zajímavé, bude spojení klasické a moderní hudby na festivalu Smetanova Litomyšl. Část orchestru Komorní filharmonie Pardubice doprovodí výrazné osobnosti české moderní scény – rappera Vladimíra 518 a zpěváka a rappera 7krát3. Tato jedinečná kombinace slibuje nezapomenutelný hudební večer v sobotu 6. července v krásném prostředí Klášterních zahrad v Litomyšli.

Dále během festivalu Třeboňská nocturna vystoupí orchestr s programem věnovaným Emě Destinové. Výrazné pěvecké osobnosti jako Jana Sibera a Aleš Briscein zazpívají duety z Mozartova Dona Giovanniho, Pucciniho Bohémy nebo Rossiniho Italky v Alžíru. a to v sobotu 13. července. Chopinův klavírní festival v Mariánských lázních navštíví filharmonie ve středu 21. srpna a doprovodí vynikajícího violoncellistu Petra Nouzovského. 

Na závěr prázdnin vystoupí filharmonie na festivalu Soundtrack Poděbrady.  „Letošní prázdninové koncerty přinášejí rozmanitý a atraktivní program, který potěší široké spektrum posluchačů. Jsme rádi, že vedle klasických programů můžeme být součástí těchto festivalů pro širokou veřejnost a těšíme se na setkání s našimi příznivci i mimo Pardubice," uvedl ředitel filharmonie Pavel Svoboda.

Autor: Ing. Milena Potůčková
Zdroj a foto: Komorní filharmonie Pardubice

  
  
x