Pravomocné rozhodnutí v kauze nákupu lesních pozemků…

Pardubice – Společnost Služby města Pardubic a.s. v minulosti podala trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření ze spáchání trestného činu porušení povinností při správě cizího majetku.

Policie ČR případ šetřila a následně obvinila pět osob. Trestní stíhání všech obviněných bylo následně podmíněně zastaveno. 

Služby města Pardubic a.s. s jedním z obviněných uzavřela dohodu o narovnání, na jejímž základě byla již společnosti většina škody nahrazena a zbývající část bude uhrazena v průběhu zkušební doby stanovené státním zástupcem. 

Zdroj: Služby města Pardubic a.s.

Vyšetřování městské společnosti ukončeno

Pardubice – Kriminalisté předali státnímu zastupitelství kauzu nákupu pozemků. 

Jak jsme uvedli v minulosti, pardubičtí kriminalisté prověřovali nákup pozemků městskou společností Služby města Pardubic. V listopadu roku 2018 jsme obvinili pět osob. Jedna osoba byla obviněna z trestného činu porušení povinností při správě cizího majetku a další čtyři z trestného činu porušení povinností při správě cizího majetku z nedbalosti. V nedávné době kriminalisté předložili státnímu zástupci spis společně s návrhem na podání obžaloby všech obviněných.

Dozorový státní zástupce k případu uvádí: „Po prostudování předloženého spisu jsem dospěl k závěru, že byly splněny všechny zákonné podmínky pro využití odklonu v trestním řízení a podle § 307 trestního řádu jsem rozhodl o podmíněném zastavení trestního stíhání všech obviněných, kterým jsem současně stanovil zkušební dobu v horní polovině zákonného rozpětí. Dnes již pravomocné rozhodnutí bylo odůvodněno zejména nedbalostním charakterem stíhaného skutku, dosavadním zcela bezúhonným životem všech obviněných, jejich postojem ke spáchané trestné činnosti a v neposlední řadě také úhradou téměř celé škody způsobené poškozené akciové společnosti Služby města Pardubic.“

mjr. Ing. Markéta JANOVSKÁ
tisková mluvčí policie Pardubického kraje

Mgr. Petr NEČAS
státní zástupce OSZ Pardubice

Zdroj: Policie ČR
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ

  •  
  •