Práce na fotbalovém stadionu v Pardubicích pokračují podle plánu

Pardubice – Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal se zástupci fotbalového klubu FK Pardubice o aktuálním průběhu sezony a přípravě na otevření nového stadionu. Na něm se fotbalisté představí poprvé 4. února zápasem proti Slavii Praha. Termín dokončení není podle vedení klubu ohrožen.

„Ačkoliv se pardubičtí fotbalisté nyní nenacházejí v klidném pásmu prvoligové tabulky, tak věřím, že i s ohledem na přesun do skutečně domácího prostředí se nakonec pro Pardubice podaří prvoligovou příslušnost zachránit. Dobrým signálem určitě bylo vítězné derby s Hradcem Králové. Soupeři v boji o záchranu jsou tak na dosah a 60 bodů ve zbytku sezony stále ve hře," řekl hejtman Martin Netolický, který se zajímal také o stavební práce na novém stadionu v centru města.

„Podle aktuálních informací je harmonogram stavby dodržován a nedávno byl položen nový trávník. Všechny práce směřují ke 4. únoru, kdy pardubičtí fotbalisté přivítají Slavii Praha," řekl hejtman Netolický.

Ten s vedením klubu řešil také fungování Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje a klubové akademie přímo pod hlavičkou FK Pardubice.

Zdroj a foto: Pardubický kraj