Poznejte neuvěřitelný příběh Pardubáka barona Artura Krause…

Pardubice – Chcete zažít neobvyklou procházku Pardubicemi? Vydejte se městem společně s baronem Arturem Krausem a poznejte život tohoto místního dobrodruha. Trasa této venkovní hry s názvem „Bláznivý baron", která je součástí aplikace Skryté příběhy, vás povede z historického centra od Zelené brány, kolem Pardubického zámku, podél řeky Chrudimky až na Hvězdárnu barona Artura Krause. 

Skryté příběhy jsou hry určené především dětem od 6 do 13 let, můžou ji ovšem hrát i dospělí. Dívat se při ní musíte hlavně na svět kolem sebe! Poznáte zajímavá místa, cestujete v čase i v prostoru, a z běžného rodinného výletu si tak můžete udělat neobyčejné dobrodružství. K desítkám tras Skrytých příběhů po celém Česku nyní přibyla další v Pardubicích. Přenesete se v ní do roku 1895 a dozvíte se více o životě Artura Krause. Jak na to? Navštivte stránku Skrytých příběhů, zdarma si stáhněte do svého mobilního telefonu aplikaci, zaregistrujte se – a pak už můžete vyrazit do terénu.

„U příležitosti spuštění této nové geohry jsme pro vás připravili i soutěžní kvíz, ve kterém můžete prověřit své znalosti nejen o Pardubicích, ale též o Evropské unii. Na 10 otázek můžete zodpovídat až do konce roku 2021. Na začátku ledna 2022 vylosujeme tři soutěžící a ti od nás získají deskové či karetní hry, které jistě zabaví vás i vaši rodinu či přátelé," říká koordinátor Europe Direct Pardubice Michal Mikulec, „ale pozor! V kvízu je i několik otázek, týkajících se skrytého příběhu o bláznivém baronovi, takže doporučujeme trasu nejprve projít a geohru si zahrát."

Na přípravě pardubické trasy se podíleli pracovníci Europe Direct Pardubice. Ptáte se proč? „Naše organizace se zabývá informováním o aktivitách Evropské unie, která svými dotacemi přispěla i k opravám některých staveb, na které během svého putování Pardubicemi narazíte" dodává Michal Mikulec.

Užitečné odkazy:

Více informací viz www.europedirect.cz/aktuality/detail/9612
Kvíz můžete vyplnit na následujícím odkaze:  bit.ly/KvizSkrytePribehy

Zdroj a foto: Europe direct Pardubice