Poznej Pardubice jinak a v pohybu!

Pardubice – Florbalový oddíl HAGA Pardubice se rozhodl vytvořit naučné stezky propojené s významnými budovami města.

V době zapovězeného sportování a téměř uzavřených škol si každý může vyzkoušet volnočasovou aktivitu zaměřenou na pohyb a poznávání architektury historické i současné. První stezka už je aktivní, zbylé budou následovat v nejbližších týdnech. Navíc se lze zapojit i do soutěže, která bude probíhat do konce dubna.

Doba nepřeje organizovanému sportování především mládeže, navrch k tomu nejrůznější strasti a nejistoty. Ovšem můžeme jít ven a poznávat město či najít klid v přírodě.  Vedlo nás to k vytvoření aktivity pro širokou veřejnost.

V pondělí 18. ledna byla zveřejněna Poznávací stezka Karla Řepy. V následujících týdnech budou publikovány další dvě stezky, které zájemce zavedou do rušného centra Pardubic i jeho okrajů a do klidné přírodní části kolem řek Labe a Chrudimky.

Z jednotlivých zastávek stezky zjistíte kromě jiného informace k vytvoření textu tajenky. Tři vylosovaní soutěžící se správnou tajenkou budou oceněni na konci každého měsíce. Soutěž bude probíhat do 30. dubna 2021.

Více informací naleznete na webu www.hagapardubice.cz. Nicméně cílem je pohyb a poznávání Pardubic s jejich významnou architekturou.