Požár v panelovém domě v Polabinách v Pardubicích…

Pardubice – Obyvatelé panelového domu na sídlišti Labský palouk v Polabinách v Pardubicích zažili pernou noc. Důvodem byl požár v technické místnosti, který byl nahlášen na operační středisko hasičů ve 23.28 hodin. Na místo se dostavily tři jednotky hasičů a další složky IZS.

Kouř byl tak silný, že již nebylo možné evakuovat obyvatele schodištěm. Lidé byli právě kvůli silnému dýmu vyzváni, aby vyšli na balkon. Hasičům se podařilo evakuovat asi 15 osob před požárem, z nichž část musela být evakuována pomocí automobilového žebříku.

Po likvidaci požáru jednotky dům odvětraly a obyvatelé se mohli krátce po půlnoci vrátit do svých domovů.

Díky včasnému zásahu hasičů nebyl nikdo zraněn.

Na místo se dostavila vyšetřovatelka požárů, která nyní zjišťuje přesné příčiny tohoto případu i výši škody.

Zdroj: HZS Pardubického kraje

Požár v panelovém domě v v Polabinách v Pardubicích.
« 1 z 4 »

Evakuace domu. Před dýmem utíkalo na 30 lidí

Evakuaci domu na pardubickém sídlišti Labský palouk museli v noci narychlo organizovat policisté a strážníci. Půl hodiny před půlnocí tam všechny záchranné složky vyjížděly k nahlášenému požáru domu. První pohled na situaci nevypadal dobře.

„Kouř se šířil už i do bytů. Dým byl v době našeho příjezdu tak hustý, že už nebylo ani možné bezpečně vstoupit do objektu a dostat lidi ven po domovních chodbách,“ popsal jeden ze zasahujících strážníků. Ti na místo dorazili spolu s hlídkou Policie České republiky ještě před příjezdem hasičů.

Vzhledem k naléhavosti situace urychleně začali strážníci a policisté za pomocí domovních zvonků baterek a nakonec i houkaček na služebních vozidlech budit a varovat obyvatele a instruovali je, aby pro vlastní bezpečí vyšli na balkony. Jakmile na místo dorazili hasiči, začala evakuace asi třiceti osob s pomocí automobilového i ručních žebříků a zároveň likvidace požáru.

Požár se obešel bez zranění osob, příčinami jeho vzniku se zabývají vyšetřovatelé Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje.

Foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •