Požár svinovacího lisu v Chrasti…

Chrudimsko – Řidič zemědělského stroje ve čtvrtek během odpolední práce na poli průběžně kontroloval ložiska, ale bohužel při posledním vysypaném balíku si všiml požáru.

Duchapřítomně odjel se strojem mimo pole a začal hasit lis pomocí čtyř ručních hasicích přístrojů. Po uhašení si všiml, že začíná hořet i ten poslední balík na poli. Běžel na místo a začínající požár udusil. Jenže vtom se znovu rozhořel lis. Muž ještě stačil odpojit traktor s kterým ujel do bezpečné vzdálenosti a už mu nezbývalo nic jiného něž zavolat hasiče. Ještě do příjezdu hasičů se snažil ze všech sil oheň uhasit.

Poplach byl vyhlášen třem jednotkám požární ochrany v 20.00 hodin. Jako první přijela dobrovolná jednotka z Chrasti a poté profesionální z Chrudimi a dobrovolná Zaječice. Profesionální hasiči spolu s dobrovolnými z Chrasti použili na boj s plameny tři vysokotlaké proudy vody. Dva na hořící lis a jeden na balík slámy. Oheň získali pod kontrolu osmnáct minut od ohlášení a v 21.18 minut oznámil velitel zásahu likvidaci požáru.

Jeden milion korun je předběžná škoda způsobená požárem. Příčinou vzniku požáru je pravděpodobně technická závada. Jednotky uchránily hodnoty za 2,8 milionů korun. Během požáru nebyl nikdo zraněn.

Autor: Jana Poláková – asistentka, HZS Pardubického kraje
Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje