Požár rodinného domu v Ohraznicích…

Pardubice – Tři jednotky hasičů (profesionální z Pardubic a dobrovolné ze Starého Hradiště a Srchu) likvidovaly v pátek 1. listopadu v 16.43 hodin požár rodinného domu v části Pardubic – Ohrazenicích.

Jednalo se o finský typ domku, tedy celý dřevěný. Epicentrum požáru bylo v dětském pokoji ve druhém nadzemním podlaží. Uvnitř objektu se v době požáru nikdo z osob nenacházel Hasiči zachraňovali psa, který tam zůstal. Hasiči k likvidaci požáru používali automobilový žebřík.

Požár rodinného domu v části Pardubic - Ohrazenicích
« 1 z 6 »

Požár se podařilo hasičům dostat pod kontrolu v 17.32 hodin a zcela zlikvidován byl v 19.06 hodin.

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který ještě večer i v sobotu dopoledne zjišťoval příčinu vzniku požáru. „Požárem je poničen dětský pokoj, balkón i půdní prostory. Silný kouř pak poničil kuchyň, obývací pokoj i ložnici,“ přibližuje zkázu požáru vyšetřovatel por. Aleš Janda, DiS., z HZS Pardubického kraje.

Požár rodinného domu v části Pardubic - Ohrazenicích / foto: SejkFoto
« 1 z 11 »

Jednotky se z místa události na své stanice vracely těsně před půlnocí. Příčina vzniku požáru je stále vyšetřována. Škoda byla předběžně vyčíslena na 800 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 3 500 000 korun.

Zdroj: HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje a Jiří Sejkora – SejkFoto

  •  
  •