Požár poničil novostavbu, škoda pravděpodobně přesáhne 15 milionů korun

Pardubicko – K požáru novostavby rodinného domu do Lán nad Důlku na Pardubicku vyjížděli profesionální a dobrovolní hasiči ve středu 30. března v 9 hodin ráno. Operační důstojník na místo nechal povolat pět jednotek požární ochrany.

Při příjezdu hasičů byla střecha zasažena plameny. Po několika desítkách minut se podařilo hasičům odříznout plameny od zadní části střechy. Velitel zásahu musel nechat stáhnout zasahující skupinu hasičů z vnitřních prostor domu, protože zasažená část střechy i podkroví se zřítila. Zásah byl veden třemi proudy C a dvěma vysokotlakými proudy vody (i pomocí automobilového žebříku). Rodinný dům byl o velikosti zhruba 15 x 8 m.

Majitelka objektu byla v péči krizového hasičského interventa a následně byla na místo povolána i posádka zdravotnické záchranné služby.

HZS-Pozary-Lany-na-Dulku-3003202203
« z 6 »

Na místo požáru byla povolána vyšetřovací skupina z oboru elektro z Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR Lázně Bohdaneč, ale i vycvičený pes na vyhledávání hořlavých kapalin, aby bylo vyloučeno cizí zavinění.

Požár se podařilo hasičům dostat pod kontrolu v 11.20 hodin. Hasiči dále rozebírali střešní konstrukci a zevnitř domu vynášeli cenné věci.

Škoda pravděpodobně přesáhne částku 15 milionů korun. Příčina vzniku požáru je vyšetřována.

Autor: por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje
Zdroj a foto:HZS Pardubického kraje