Požár bývalého mlýna způsobil škodu za více než půl milionu korun…

Orlickoústecko – K požáru do Tisové vyjížděly 4 jednotky hasičů v pondělí 21. ledna v 23.13 hodin. Jednalo se o bývalý mlýn. Objekt byl rekonstruován. Hořelo v patře objektu. Plameny se šířily směrem na půdu. Hořelo na schodišti a dále plameny zasáhly i chodbu a dílnu. Nasazena byla i výšková technika. V době vzniku požáru byli uvnitř objektu jeho uživatelé. Prvotní zásah prováděl i bratranec majitele objektu, který se nadýchal jedovatých zplodin hoření a zranil se na noze. Majitel objektu se též nadýchal jedovatých zplodin hoření. Objekt hasiči odpojili od přívodu elektrického proudu. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 23.47 hodin a zcela zlikvidován byl v 0.47 hodin úterního rána.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 600 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 1 milion korun. Příčina vzniku požáru je nyní vyšetřována.

HZS Pozar Tisova 2101201901
« 2 z 2 »

Hasičům ztěžovalo likvidaci požáru mrazivé počasí, teplota se v místě požáru pohybovala kolem -13° Celsia. „Hasiči se museli kolem domu pohybovat velmi opatrně. Vše bylo namrzlé a klouzalo to. Místní jednotka posypala zledovatělá místa posypovým materiálem,“ říká velitel zásahu nprap. Miloslav Havlík.

Práce hasičů v mrazivém počasí je velmi komplikovaná. Hrozí mnoho rizik. Dochází k zamrzání čerpadel, hadicových vedení a armatur, voda použitá na hašení neodtéká, ale vytváří na konstrukcích, přístupových cestách a požární technice silné vrstvy ledu, a tím dochází k omezení pohybu hasičů. Při mrazu také dochází k podstatně intenzivnějšímu hoření, způsobenému teplotním rozdílem hoření a okolí.

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje, územní odbor Ústí nad Orlicí 

  •  
  •