Povánoční úklid s vizitkou

Pardubice – Tři králové jsou nenávratně za námi a v mnoha domácnostech proběhl velký povánoční úklid. Z gruntu to vzal i jeden stánkový prodejce vánočního sortimentu.

Vše co neprodal, jednoduše vyhodil. Ke jmelí a větvičkám uložených v krabici přibalil i pneumatiky, které  vyvezl do zahradní kolonie ve Svítkově. Ke své smůle ale u celého nákladu nechal i svou prodejní vizitku včetně čísla IČO. Strážníci vše zadokumentovali a celé protiprávní odkládání odpadu bude mít dohru u správního orgánu. 

Ukradená peněženka byla jen dobře schovaná

Stačilo vystřízlivění a z údajné krádeže se vyklubala vlastní zapomětlivost. Krátce před sobotní půlnocí řešili strážníci nařčení z krádeže. Stalo se tak mezi partnery. Muž osočil přítelkyni, že mu úmyslně ukradla peněženku. Žena se naopak bránila tím, že on sám ji někam položil a teď ji nemůže  najít. Vzhledem k pokročilé noční hodině i podnapilému stavu muže, strážníci oba aktéry poučili, že pokud peněženku nenajdou, mohou oznámení učinit i následující den, až se dostaví střízlivost. Než ale hlídka vybavila veškeré formality a místo opustila, muž vítězoslavně našel svůj hledaný poklad, čímž byla celá situace rázem vyřešena. 

Nekonečný odchyt s dobrým koncem

Čtenáři Lovců mamutů, Bílé velryby a podobných eposů o odchytu bájných tvorů mohou zpozornět. Máme pokračování. A s dobrým koncem. Na Višňovce se v neděli podařilo odchytit středně velkého hnědého psa, který strážníkům, nástrahám, naháněčům, slibům i pastem unikal. Až do včerejšího dne. 

Stopa středně velkého hnědého psa (vlastně feny) se našimi záznamy táhne od konce srpna loňského roku, kdy se jej poprvé pokusila hlídka odchytit. Úspěch se dostavil o více jak 4 měsíce později. Úspěšnou taktiku v neděli zvolila 26letá žena (které tímto gratulujeme a děkujeme), které se fenu podařilo nalákat do domovního vchodu, zavřít dveře a připnout na vodítko. To se sice takhle snadno napíše, ale v kontextu čtyř měsíců práce strážníků, místních i přespolních dobrovolníků je to dlouho očekávaný a vydřený výsledek. 

Extrémně plachá fena žila v lokalitě u obchodních domů Kaufland a Lidl na S. K. Neumanna dlouze a stejně dlouho vodila za nos každého, kdo se pokoušel o její odchyt. Zájemců byla celá řada a i dobrovolníci z řad občanů se nakonec přesvědčili, že to kvůli plachosti psa není zas taková legrace, jak se z rad na internetu může zdát. 

Fena pochopitelně nemá žádný obojek ani čip a v této chvíli byla předána do pardubického útulku. (JS)

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice