Potápěči pátráli po plavci v Labi…

Pardubice – AKTUALIZACE – Policie ČR již zná totožnost utonulého. 

Aktualizace 28. 7. 2019 11:00
Kriminalisté ve spolupráci s rodinou identifikovali utonulého. Jedná se o 82letého muže z Pardubic.

Aktualizace 28. 7. 2019 9:00
Dnes v ranních hodinách vydala řeka Labe tělo utonulého muže. Policisté zatím stále neznají jeho totožnost.

Aktualizace 27. 7. 2019 16:00
Policejní potapěči od ranních hodin opět propátrávají řeku Labe. Bohužel se jim zatím nepodařilo najít muže, který včera před zraky svědků zmizel pod vodní hladinou. Pohřešování muže zatím nikdo nenahlásil a policistům se ho nepodařilo ztotožnit ani podle na místě nalezeného jízdního kola, které s největší pravděpodobností patří právě jemu.

K ztracené osobě pod hladinou Labe v Pardubicích vyjížděli v pátek v podvečer, přesně v 17.27 hodin pardubičtí profesionální hasiči a potápěči.

Na místo byli povoláni i hasiči potápěči ze sousedního Hradce Králové a zasahovali zde i hasiči městského obvodu I. Pardubice. Na místě byli i městští strážníci. Prohledáváno bylo okolí břehu v délce minimálně 600 metrů i soutok s Chrudimkou. Pátrání po utonulém plavci v Labi bylo až do večerních hodin bezúspěšné. Místo události bylo předáno následně policejním potápěčům. Událost ze strany hasičů byla ukončena v 20.47 hodin.

Potápěči pátráli po plavci v Labi
« 1 z 6 »

Děkujeme za zachycení zasahujících hasičů u Labe fotoaparátem Městské policie Pardubice.

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje, územní odbor Pardubice 


Hasiči, záchranáři, strážníci i policisté v pátek spěchali k Labi na pomoc tonoucímu muži.

Bohužel i přes snahu kolegyně od Policie ČR, která se ve svém volnu vydala jej zkusit zachránit, přes snahu hasičů HZS Pardubického kraje, kteří se do vody vrhli prakticky rovnou z auta ve snaze ještě zvrátit nevyhnutelné se nakonec záchranná akce proměnila v pátrací. 

Na místo vyrazili s člunem i dobrovolní hasiči Pardubice MO1 a také potapěči Skupiny krizového řešení Městké policie Pardubice pomoci hasičům v silném proudu dohledávat utonulého muže. Pátrací akci nyní dokončují potapěči Policie České republiky. Bohužel někdy i sebevětší snaha ani nasazení nestačí.

Potápěči pátráli po plavci v Labi
« 1 z 10 »

Zdroj a foto: Městská Policie Pardubice


Muž zmizel pod hladinou. Policie žádá veřejnost o pomoc…

PARDUBICE – Kolem půl šesté večer zahlédla policistka v době svého volna na paddleboardu muže, který se koupal v Labi. Jeho plavecký styl ji přišel podivný, ihned viděla, že není něco v pořádku, okamžitě skočila do vody a plavala mu na pomoct. Bohužel je dělila určitá vzdálenost, nedostala se k němu včas a zhruba 60letý plavec zmizel pod hladinou.

Záchranné akce se zúčastnili i další lidé, na místo byly povolány složky IZS včetně policejních potápěčů, ale tonoucího muže nikdo nenašel.

Na břehu zůstal ležet batoh a oblečení, opodál bez povšimnutí stálo uzamčené kolo s plastovým sedátkem pro dítě. Není zřejmé, komu patří, ale zároveň není vyloučené, že by mohlo být muže, jehož totožnost neznáme a který pravděpodobně utonul. Doklady v batohu nalezeny nebyly.

Pokud znáte majitele kola na fotografii, kontaktujte pardubické operační středisko přes tísňovou linku 158, kollo je totiž zajištěno na příslušném obvodním oddělení. Pátrací akce byla přerušena a bude pokračovat v zítřejších hodinách.

Zdroj a foto: Policie ČR

  •  
  •