Posvícení na Veselém Kopci…

Chrudimsko – V sobotu 7. září se od 10.00 do 16.00 na Veselém Kopci u Hlinska koná program s příjemným názvem i obsahem Posvícení.

Ve všech roubených objektech to bude vonět přípravou tradičního posvícenského pečiva, někde budou moci návštěvníci i ochutnávat. Například ve statku z Mokré Lhoty zavoní chléb a placky z chlebového těsta upečené ve zdejší chlebové peci. Ve mlýně zase perník tlačený do dřevěných forem.

K posvícení vždy patřila veselá muzika, tanec a zpěv, bude tomu tak i na Veselém Kopci. Postarají se o to folklorní souborFormani ze Slatiňan a skupinka dudáků. Program doplní malý Posvícenský jarmark, jehož se zúčastní pozvaní lidoví výrobci nabízející především tradiční dobroty, ale také třeba vyšívané kuchařky, bylinky, formičky a další výrobky. Pro pobavení si budete moci vyzkoušet hru představující stínání kohouta, což byl obyčej provázející v minulosti posvícenské veselí.

Posvícení na Veselém Kopci
« 1 z 6 »

Zbývá ještě dodat, že posvícenské speciality bude nabízet i Hospoda Na vejměnku v areálu muzea, která pro tento den připravila speciální jídelníček.

Poznámka: Areál muzea v přírodě na Veselém Kopci je otevřený od 9 do 17 hodin.

Zdroj a foto: Národní muzeum v přírodě

  •  
  •