Poslední prázdninový mítink na Pardubickém závodišti přinesl spoustu zajímavých příběhů…

Pardubice – Poslední prázdninový mítink na Pardubickém závodišti přinesl spoustu zajímavých příběhů. Jeho vrcholem byla závěrečná IV. kvalifikace na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou.

„Běžela se nejen jako Velká cena města Pardubice, ale také jako memoriál zakladatele Velké pardubické Oktaviána Kinského. Kraloval v ní Sottovento, v jehož sedle zraněného Jana Kratochvíla nahradil Jan Odložil,“ konstatovala mluvčí Pardubického závodiště Kateřina Nohavová.

Trenér Váňa prožíval radost i smutek

„Byl to pěkný dostih. Koník byl dobře připravený. Měl dostatek sil, uvedl šťastný vítěz Jan Odložil.

Z úspěchu se radoval i trenér Josef Váňa, který však zároveň prožíval smutné chvíle. Za Havlovým skokem byl totiž zastaven jeho další svěřenec Ange Guardian. Pro jednoho z favoritů dostihu bohužel šlo o fatální zranění…

Úspěšná sobota manželů Myškových

Úspěšný den zažil v sobotu na závodišti tandem manželů Myškových. Z osmi dostihů totiž trenérka Štěpánka Myšková společně s žokejem Jaroslavem Myškou opanovali tři a dosáhli tak na vítězný hattrick.

„Nejprve se radovali v Ceně východních Čech na 3300 metrů s Chrystal Crossem, kdy si poradili s velice vyrovnaným startovním polem. Druhý triumf následoval v Ceně společnosti Seko Aerospace na 5200 metrů, jejíž kurz kopíruje Cenu Labe z rámcového programu Velké pardubické. Zadrženě ji ovládl vítěz loňské Ceny Vltavy Evžen. Pro něj to byl první start na trati delší než pět kilometrů. Hattrick završili Myškovi v Ceně Služeb města Pardubic na 4200 metrů pro čtyřleté koně, kde si pro výhru došel ryzák Popinjay,“ sdělila Kateřina Nohavová. Na Jaroslava Myšku vsadila i Alena Horáková, ředitelka Destinační společnosti Východní Čechy. „Potěšilo mě, že zvítězil také v Ceně východních Čech, kterou naše společnost podpořila. Byla jsem ráda, že mi nějaká moje vnitřní předtucha řekla, že v něm potvrdí roli favorita a vyhraje,“ podotkla Alena Horáková.

Foto: Milan Křiček – Dostihový spolek a.s.

  •  
  •