Pondělní výjezdy hasičů v souvislosti s orkánem Sabine…

KRAJ – Hasiči v Pardubickém kraji zasahovali od pondělní 6 hodiny ranní do pondělní 12 hodiny. celkem u 13 událostí v souvislosti s orkánem Sabine.

Silný západní vítr ojediněle s nárazy nad 110 Km /h meteorologové předpovídají až do pondělní 13 hodiny. V Pardubickém kraji situace nebyla až tak extrémní jako v jiných krajích.

Operátoři na lince 150 a 112 zažívali dopoledne nápor, vysílali jednotky na kritická místa.

V Bezděkově směrem na Lány na Důlku hasiči odstraňovali spadlý strom na silnici. Motorové pily hasičů naplno běžely v pardubických Polabinách, kde spadl strom na auto u prodejny. Spadlý strom jsme odstraňovali také mezi Zástavou a obcí Dříteč na rovince za golfovým hřištěm. V Dolanech směrem na Hrádek, ale i v Neratově a Nových Hradech. Hasiči v České Třebové likvidovali následky silného poryvu větru, který tu strhl střechu na pivovaru. Událost se obešla bez zranění. Z Pardubic, za odbočkou na Spojil, byl spadlý strom. Jednotky likvidovaly spadlé stromy i v Jaroměřicích.

Strom Lány na Důlku
« 1 z 7 »

Další varování meteorologů je vydáno na velmi silný západní vítr s nárazy nad 90 km/h, a to až do 17 hodin.

Sečteno a podtrženo v našem kraji jednotky hasičů vyjížděly od nedělní 20 hodiny do pondělní 12 hodiny k 24 událostem v souvislosti orkánem Sabine.

Autor: por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje
Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje

  •  
  •