Pomozte testovat nové parkovací oprávnění…

Pardubice – Město Pardubice hledá dobrovolníky, kteří pomohou otestovat funkčnost virtuálního parkovacího oprávnění. To by po dobudování inteligentního parkovacího systému ve městě mělo nahradit stávající parkovací karty pro rezidenty. Dobrovolníky by měli být rezidenti z tzv. žluté parkovací zóny, parkující pravidelně v Pernerově ulici.

„Parkovací místa v Pernerově ulici byla osazena senzory, které detekují obsazenost jednotlivých parkovacích míst To je základ nového parkovacího systému, který v Pardubicích budujeme.  V současné době testujeme jejich parametry by bylo vhodné otestovat i virtuální parkovací oprávnění, které v budoucnu nahradí dnešní papírové karty, které umisťují rezidenti za okna svých automobilů. Jde o malou krabičku, kterou lze umístit libovolně do vozidla. Tato krabička bude komunikovat se senzorem ve vozovce a zajistí, že vaše vozidlo bude detekováno jako vozidlo s oprávněním parkovat v příslušné zóně,“ řekl náměstek primátora pro dopravu Petr Kvaš.

Rezidenti z Pernerovy ulice, kteří chtějí městu pomoci při testování jedné z komponent systému Smart Parking, se mohou hlásit přímo na emailu petr.kvaš@mmp.cz, kde také mohou získat více informací o podmínkách testování. S budováním systému inteligentního parkování začaly Pardubice letos. Výsledkem by měl být v roce 2023 sofistikovaný systém, kdy budou řidiči mobilní aplikací naváděni na nejbližší volné parkovací místo a odpadne tak jejich „bloudění“ po městě. Kromě bezhotovostních plateb v automatech budou moci řidiči platit parkovné přímo z automobilu, elektronicky budou se systémem parkování komunikovat i držitelé parkovacích oprávnění a systém parkovacích čidel ohlídá nejen volná místa, ale také automobily parkující bez placení a podobně. Vše bude zastřešeno dispečerským rozhraním, které bude dohlížet na funkčnost celého systému.

Zdroj: Magistrát města Pardubic
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ

  •  
  •