Pomáháme všude, kde je třeba – labutím i řidičům

Pardubice – Kde všude strážníci pomáhají? Všude. Příkladem budiž úterní den. Hned ráno vyjeli strážníci na pomoc zraněné labuti na mostě Pavla Wonky. Mladý pták s poraněnou nohou a křídlem seděl na chodníku. Po zásahu odchycená labuť dočká veterinární péče.

Strážníci pomohli i muži s nemocnou manželkou. Tu po přivezení z nemocnice nemohl sám vzhledem ke zdravotnímu stavu dostat do schodů. Strážníci proto pomohli ženu domů dostat.

Ze schodů zase pomohli dostat psa. Toho měla od dětí na hlídání starší žena. Pes však pojal nápad vyběhnout v domě do patra, ale už nedokázal schody sám sejít a žena na něj zase nestačila. Strážníci psa pomohli ze schodů dostat zpět na zahradu a hraní na schodech mu zakázali.

A na sklonku večera přijela hlídka ke křižovatce na Sukově třídě, kde zůstalo stát nepojízdné vozidlo a za ním napříč silnicí i trolejbus. Protože auto nastartovat nešlo, strážníci jej spolu s řidičem odtlačili pryč a obnovili provoz.

Na kradeném kole ujel jen pár metrů

Další kradené kolo se vrátí majiteli díky dobré práci pardubických strážníků. Zloděj na něm stihl ujet doslova jen pár metrů. Strážníci si o půl druhé ráno při kontrole všimli podezřelého muže, který se rychle vzdaloval z přístřešku pro jízdní kola u hlavního nádraží v Pardubicích. Zkušenost i známý obličej strážníky přiměl změnit směr jízdy a opatrně se vrátit zpět k místu. To už ale viděli toho samého muže, jak se blíží k nim a tentokrát na jízdním kole. Okamžitě se snažil změnit směr a ujíždět zpátky, ale byl vzápětí dostihnut, zastaven a vzápětí usvědčen z krádeže kola, na kterém se pokoušel hlídce ujet. Podezřelého ve věku 29let i s odcizeným kolem hlídka předala hlídce Policie České republiky k dalším úkonům. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice