Pomáháme, kde můžeme; Nejdříve opilá spadla do kolejiště, poté napadla hlídku

Pardubice – Následky bouří, technická selhání i nepozornost. Pomocnou ruku poslední školní den nabídli strážníci v Pardubicích hned několikrát.

Hlídka na ulici například spatřila plačící 16letou dívku. Protože byl poslední školní den, strážníci se hned šli zeptat, zda je vše v pořádku a zda dívka nepotřebuje pomoci. Ukázalo se, že problém není s vysvědčením, ale se ztracenými klíči. Dívka nemůže domů, protože rodiče jsou pryč. Strážníci se proto pustili do hledání a úspěch se po chvíli dostavil. Klíče se jim podařilo najít.

S následky bouře se zase musela vypořádat hlídka v Polabinách. Tam se do svízelné situace dostala seniorka, která bez chodítka neudělá krok. Po průtrži mračen v domě nefungoval výtah a žena se potřebovala dostat domů. Strážníci tedy ženě nabídli rámě a i s nákupem ji pomalým krokem pomohli vystoupat do šestého patra.

Dvakrát strážníci také pomáhali řidičům osobních vozidel. Seniorovi ve věku 77let odmítla dále pokračovat v jízdě jeho felicia a pochopitelně službu vypověděla v křižovatce U Marka. Strážníci pomohli vozidlo odtlačit pryč do doby, než přijel objednaný odtah.

O pár hodin později se na strážníky obrátil volající, kterému se zdálo podezřelé chování dvou lidí, kteří se snaží na parkovišti obchodního domu otevřít automobil drátem. Strážníci prověřili situaci a zjistiil, že tomu tak skutečně je. Jen důvod není pokus o vloupání, ale otevření vlastního omylem uzamčeného vozidla. Klíče byly pochopitelně uvnitř. Po čtyřiceti minutách snažení společnými silami se podařilo za pomocí drátů, šroubováku a dalších improvizovaných prostředků automobil otevřít.

Nejdříve opilá spadla do kolejiště, poté napadla hlídku

Doporučení: „V létě hodně pijte" samozřejmě platí. Ale má to samozřejmě své limity. Vstřebáváte-li klasické H2O neboli vodu, činíte samozřejmě dobře. Jestliže tu chemii obohatíte o několik dalších sloučenin jako třeba CH3CH2OH, můžete se v panujících vedrech dostat do problémů velice rychle. To přesně byl případ 60leté ženy. Ta chtěla na hlavním nádraží nastoupit do vlaku, ale zapomněla počkat na jeho příjezd. Výsledkem byl pád do kolejiště, odkud ji ihned odvedl pozorný svědek.

Jenže příběh tím nekončil, žena hodlala ve svých snahách pokračovat a na místo přijela hlídka strážníků. Vzhledem k výsledku dechové zkoušky 2,45 promile alkoholu a snahám vstupovat do kolejí hlídka rozhodla o tom, že do cílové stanice žena pojede přes záchytnou stanici. S touto objízdnou trasou žena nesouhlasila tak důrazně, že neváhala napadnout příslušnici hlídky ranou pěstí do obličeje. Na to už hlídka nemohla reagovat jinak, než použít donucovací prostředky a agresivní ženu předala záchytné stanici, odkud byla po vystřízlivění a zaplacení pokuty propuštěna. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto:Městská policie Pardubice