Policisté a hasiči získají od kraje 2,5 milionu na zlepšení technického vybavení a zázemí

Pardubice – Krajští zastupitelé na svém úterním jednání schválili poskytnutí dotací pro Krajské ředitelství policie Pardubického kraje a Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje v hodnotě 2,5 milionu korun.

V případě policie se jedná o pořízení zástavby do vozidla určeného pro velitele policie při bezpečnostních opatřeních a pořízení robotizované měřící stanice pro dokumentaci dopravních nehod. Profesionální hasiči obdrží dotaci na vybudování zázemí chemické dílny při požární stanici ve Vysokém Mýtě.

„Obdobnou finanční podporu směrem k policii a profesionálním hasičům realizujeme již několik let. Jedná se primárně o techniku či vybavení, které rozšiřuje možnosti obou složek. V případě policie jsme tuto spolupráci zahájili s dnes již bývalým policejním prezidentem Janem Švejdarem po jeho nástupu do funkce krajského policejního ředitele a pokračujeme i s jeho nástupcem Janem Ptáčkem. Pomohli jsme policii pořídit například radar Ramer, monitorovací a pátrací vozidlo, dron nebo zobrazovací stěny umístěné na integrovaném operačním středisku v Pardubicích. Nyní jsme se domluvili na pořízení zástavby do vozidla určeného pro velitele policie při bezpečnostních opatřeních a pořízení robotizované totální měřící stanice pro dokumentaci dopravních nehod v hodnotě jednoho milionu korun," uvedl hejtman Martin Netolický.

Hasiči obdrží od kraje prostředky na vybudování zázemí chemické dílny na požární stanici ve Vysokém Mýtě. „Projekt je připravovaný již od loňského roku, kdy jsme na něj uvolnili částku 1,3 milionu korun. Původní záměr byl vybudovat zázemí kontejnerovým způsobem, avšak následně bylo rozhodnuto o klasické výstavbě, což se s ohledem na stávající ceny stavebních prací nákladnější. Na základě žádosti krajského ředitele hasičů tak v letošním roce podpoříme výstavbu tohoto specializovaného pracoviště částkou 1,5 milionu korun," sdělil hejtman Martin Netolický.

Autor: Mgr. Dominik Barták / Pardubický kraj
Zdroj a foto: Pardubický kraj