Policisté a hasiči dostanou od kraje dar 2,3 milionu korun…

KRAJ – Krajské ředitelství policie Pardubického kraje a Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje obdrží, stejně jako v předchozích letech, finanční dar z rozpočtu kraje v celkové hodnotě 2,3 milionu korun na zlepšení svého materiálního a technického vybavení a zázemí. Obě smlouvy musí schválit na svém zářijovém jednání krajské zastupitelstvo.

„Jak v případě policie, tak hasičů se snažíme pomáhat s pořízením vybavení nad rámec, které by obě složky velmi složitě pořizovaly, ale usnadní jim výrazně jejich práci či zlepší zázemí a akceschopnost," uvedl hejtman Martin Netolický.

„S krajským policejním ředitelem jsme se domluvili na částce jednoho milionu korun na pořízení automatických externích defibrilátorů s příslušenstvím, přenosných videokonferenčních zařízení pro trestní řízení a robotizované měřící stanice pro dokumentaci dopravních nehod. V případě hasičů se jedná o částku 1,3 milionu korun na podporu vybudování zázemí pro údržbu věcných prostředků chemické služby na požární stanici ve Vysokém Mýtě," vysvětlil hejtman a předseda Bezpečnostní rady Pardubického kraje Martin Netolický.

Zdroj a foto: Pardubický kraj