Policie se zaměřila na rychlost v kraji…

KRAJ – V rámci preventivních opatření k zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu s prioritou snížit dopravní nehodovost vyhlásil plk. Mgr. Miloslav Houdek, náměstek ředitele pro vnější službu našeho krajského ředitelství dopravně bezpečnostní akci „RYCHLOST".

Během devíti dnů, v období od 19. dubna do 3. května 2021, se kolegové z dopravních inspektorátů Chrudim, Svitavy, Ústí nad Orlicí a Pardubice společně s kolegy z dálničního oddělení Vysoké Mýto a krajské dopravky zaměřili zejména na kontrolu dovolené a povolené rychlosti a způsobu jízdy. Samozřejmostí byla i kontrola dodržování obecně platných pravidel silničního provozu.

Všechny hlídky se společně zaměřili vždy na jeden okres (Chrudimsko, Pardubicko, Orlickoústecko a Svitavsko). Ve vozidlech v civilním provedení se pohybovali převážně na komunikacích s vyšším dopravním zatížením, zejména tedy na silnicích I. a II. tříd.

Výsledky celé akce jsou následující:
Celkem zjištěno 476 dopravních přestupků. Z toho 440 vyřídili kolegové blokovou pokutou v celkové výši 329.100 Kč a 36 přestupků oznámili příslušnému správnímu orgánu.

Výčet některých přestupků:
– 381x porušení rychlostí
– 27x držení telefonu nebo jiného hovorového nebo záznamového zařízení
– 2 případy zjištění návykových látek a 2 případy požití alkoholických nápojů
– 18x nepoužití bezpečnostních pásů
– 6x nevyhovující technický stav vozidla

PCR Autotym mereni rychlosti 0505202102
« z 4 »

Nejvyšší překročení rychlosti v obci (50km/h) – Pomezí, okr. Svitavy a to 91 km/h. Nejvyšší překročení rychlosti mimo obec (90km/h) – silnice I/35 od obce Janov ve směru na obec Litomyšl a to 163 km/h.

Autor: kpt. Mgr. Jiří Tesař – koordinátor prevence Policie ČR
Zdroj a foto: Policie ČR