Policie ČR: Uvítáme svědectví k nehodám cyklistů…

SVITAVSKO, ORLICKOÚSTECKO – Cyklisté a jejich pády z jízdních kol. 

Pátek 21. června 2019, 17:08 hodin
Sedmdesátiletý cyklista jedoucí na jízdním kole značky Alpina Eco ulicí Jiráskova v Moravské Třebové havaroval před tříramennou křižovatkou protínající ulici Jiráskovu a silnici číslo II/368. Při pádu na chodník poškodil stojící osobní automobil značky Ford Focus jehož jednatřicetiletá řidička dával přednost v jízdě dopravním prostředkům jedoucím po hlavní silnici. Cyklista po dopravní nehodě z místa ujel. Následně byl místní městskou policií vypátrán. Strážníci provedli dechové zkoušky na alkohol, u řidičky s výsledem negativním a u cyklisty s naměřenou hodnotou 1,88 promile alkoholu v dechu. Při dopravní nehodě ke zranění osob nedošlo. Škoda na fordu byla vyčíslena na 10 tisíc korun.

Pokud jste popsanou kolizi viděli a mohli byste nám k ní sdělit informace, přijmeme je na lince 158 nebo na telefonním čísle 974 578 251.

Čtvrtek 27. června 2019, 13:10 hodin
Osmapadesátiletý cyklista havaroval z jízdního kola značky Author na mostě silnice číslo II/360 Na Tiché Orlici při vjezdu do Ústí nad Orlicí. Pádem utrpěl zranění, se kterým byl rychlou lékařskou pomocí převezen do nemocnice. Ještě před převozem jsme u něho provedli dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem.

Muž jel ve směru od Letohradu do Ústí nad Orlicí v době, kdy měl kolem něho projíždět autobus. Pokud jste byli cestující v autobuse a jste očitými svědky havárie, ozvěte se nám na linku 158 nebo na telefonní číslo 974 580 251.

Zdroj a foto: Policie ČR

  •  
  •