Polabinský policista ve svém volnu opět chytil podezřelého…

Pardubice – V týdnu se jeden z polabinských policistů v době svého volna už opakovaně hlásil k profesi policisty při zadržení podezřelého.

Zatímco minule dopadl pytláka, jindy při rybaření chytil zloděje střešních nosičů, tentokrát díky své místní a osobní znalosti pomohl zadržet osobu v pátrání, která pravděpodobně nedbá nařízení soudu tím, že se nedostavuje do zařízení, kde má podstupovat ambulantní léčbu. 

Volno nevolno, tento policista je policistou doslova 24 hodin denně. Jakmile muže v pátrání uviděl, vzal mobilní telefon a informoval své kolegy na lince 158, jakým směrem míří. Kolegové byli během několika minut na místě, ale když podezřelý spatřil policejní vůz, dal se na útěk. K jeho smůle vyběhl špatným směrem –  na opačné straně stál policista v civilním oděvu, což netušil do doby, než se prokázal k policejní příslušnosti, vyzval ho, aby zastavil, svedl ho na zem a následně ho předal kolegům ve službě.

Jednatřicetiletý muž byl zaskočen, kolegové ho eskortovali na policejní oddělení, vzhledem k tomu že nerespektoval nařízení soudce, je jeho trestní rejstřík obohacen o podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí až dvouleté vězení.

Zdroj a foto: Policie ČR

  •  
  •