Pokus o jízdu na elektrokoloběžce opilého muže vypnul téměř dokonale

Pardubice – Někteří přísahají, že elektrická koloběžka sama od sebe je vynálezem přinejmenším ďábelským. Jeden tento vynález figuruje i v našem příběhu z této noci. Strážníci k němu přišli až v polovině poté, co je svědci zavolali k bezvládně ležícímu muži.

Postupným ověřováním i s pomocí kamer zjistili, že zcela opilý muž se pokusil osedlat si sdílenou koloběžku. Z té však sletěl už při pokusu ji dostat z parkovacího stání. Tím se po konzultaci s Policií ČR vyloučila možnost dopravní nehody a strážníci se mezitím věnovali onomu vypnutému muži. Toho se jim nepodařilo přivést ani k náznaku vědomí a proto si na pomoc přivolali záchrannou službu, která stále bezvládného muže převezla do nemocnice. Pacient podle všeho tvrdě spal a na své okolí vůbec nereagoval. To byl problém zejména proto, že ven vyrazil bez dokladů.

Strážníci i personál nemocnice se jej po absolvování vyšetření snažili probudit, ale ani po 40 minutách nejrůznějších probouzejících a vědomí navracejících technik lékařské vědy i starých osvědčených praktiků, se tato snaha nesetkala s úspěchem. Zamčený mobilní telefon také odmítl spolupracovat, ale nakonec se ukázalo, že chytré technologie si dovedou poradit i když je jejich majitel offline.

Pomocí chytrých hodinek se podařilo navázat spojení nejprve s telefonem a pak i probuzenou ženou na druhém konci spojení. Žena hned sdělila, že se jedná o jejího 33letého přítele a potvrdila jeho totožnost. Strážníci ji na oplátku uklidnili tím, že krom 2,18‰ muži nic dalšího patrně není. Ale vzhledem k jeho stavu stráví zbytek noci pod dohledem zdravotníků. Budiž čtenáři tento příběh ponaučením, že alkohol za volant ani řídítka nepatří, a muž má v tomto případě velké štěstí, že to skončí snad jen ostudou a bolestí hlavy.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto:Městská policie Pardubice