Pokračuje projekt úprav studáneckého lesa…

Pardubice – Les ve Studánce v těchto dnech žije nejen návštěvami obyvatel Pardubic, ale také prací dělníků, kteří zahájili další etapu projektu, který má zvýšit rekreační potenciál této lokality. Během zhruba tří měsíců zde v trase dvou vyšlapaných cest vybudují cesty mlatové. Z celkových nákladů 1,3 miliony korun by většinu měla pokrýt dotace z Programu rozvoje venkova.

„S podporou z téhož programu město před třemi lety vybudovalo ve studáneckém lese první mlatové cesty od Spojilské cesty směrem k sídlišti Dubina. Nyní pokračujeme v další části lesa, který je oblíbeným místem k relaxaci obyvatel sídliště Dubina, ale také jiných částí města. Les se během posledních let změnil v místo, které mohou lidé využívat prakticky za každého počasí,“ řekl náměstek primátora zodpovědný za životní prostředí Jan Nadrchal.

Studánecký les, sousedící na jedné straně se Slovany a Dubinou a na druhé se Spojilem, má rozlohu 87,4 hektaru. Do nedávna byl protkán sítí pouze vyšlapaných či vyježděných stezek, které byly za deště či v zimě špatně schůdné. „V takovém počasí si lidé hledají jinou cestu, což vede ke zvětšování vyšlapaných ploch a tím k poškozování kořenového systému. Proto mají stávající úpravy nejen rekreační význam, ale přispívají také k ozdravení lesa,“ řekl vedoucí odboru životního prostředí magistrátu Miroslav Míča. “Dnes les křižuje zhruba 1100 metrů stezek krytých štěrkem a šotolinou a do 25.května přibydou další téměř dva kilometry 1,5 metru širokých cest,“ dodal Miroslav Míča.

Zdroj a foto: Magistrát města Pardubic

  •  
  •