Pokáč tvrdí, že nedělá nic. „Ale dělám to dobře,“ pochválil se při koncertu v pardubických Automatických mlýnech…

Pardubice – Nedávno oslavil třicetiny. A v životopise na svém oficiálním facebookovém profilu uvádí, že „ode dne, kdy se narodil, prý nestihl prokázat, byť sebemenší, náznak hudebního talentu“.

Kdo ale ve středu večer navštívil pardubické Automatické mlýny, musel po koncertě písničkáře Jana Pokorného alias Pokáče uznat, že toto sdělení nemůže být pravdivé. Ba naopak! Jeho písně, v nichž se často objevuje ironie, sarkasmus či nadsázka, výborně bavily.

„Holky to mají jednodušší než kluci“

Diváci se tak například dozvěděli, že nedělá nic, ale dělá to dobře. Zopakoval, proč chodí rád na poštu nebo jak se chová „matfyzák“ na diskotéce. Pochlubil se i s novinkou, která vysvětluje, proč to mají holky v životě jednodušší než kluci. Zdůraznil, že stále je „úplně levej“ aneb manuálně zručný asi tak jako slavná pohádková dvojice kutilů Pat a Mat…

Baví ho minisongy na ukulele

Přiznal, že moc neumí psát lovesongy, ale za to ho baví minisongy na ukulele. „I proto, že potlesk po písničce je někdy delší než samotná písnička,“ vtipkoval Pokáč, který nevynechal ani téma chybějících vlasů.

Kromě stejnojmenné pecky ze svého debutového alba Vlasy zahrál také song I když jsme plešatý. Ten natočil společně se zpěvačkou Annou Slováčkovou. Jeho cílem je podpora projektu Můj nový život, který pomáhá dětským a mladistvým pacientům a jejich rodinám v průběhu onkologické léčby a po jejím skončení.

Přání z publika vyřešil po svém

Po svém si Pokáč poradil s písněmi na přání. Nejprve vyzval fanoušky, aby mu dali vědět, jakou pecku by chtěli od něj zahrát. Když opakovaně zazněla prosba o hitovku Mám doma kočku, nechal je lehce „vycukat“ a „vyhrožoval“, že pokud se jí budou intenzivně dožadovat, nezařadí ji do programu vůbec. Nakonec ale došlo i na ni.

Středeční koncert v pardubických Automatických mlýnech dopadl, soudě podle reakcí publika, k všeobecné spokojenosti většiny těch, co na Pokáče dorazili.   

Foto zdroj: Pokáč Facebook

  •  
  •