Pod vlivem alkoholu bylo 36 dětí…

Pardubice – Slovy klasika, rozmohl se nám tady takový nešvar. Za uplynulé prázdniny Městská policie Pardubice zaznamenala výrazné navýšení počtu nezletilých pod vlivem alkoholu.

Za červenec a srpen letošního roku strážníci v ulicích města nalezli celkem 36 osob mladších 18let pod vlivem alkoholu. Za stejné období v loňském roce to přitom bylo 14.

Nejčastěji strážníci narazili na příliš mladé pijáky v Tyršových sadech. U přistižených se nejednalo o žádné závratné hodnoty, ale našly se i výjimky. Dva mladí muži ve věku 17 a 16 let s výsledkem 2,43 a 3,28 promile v polovině léta, nebo 17letá dívka s 1,29 promile. Mezi přistiženými nezletilými mírně vedou chlapci. Těch strážníci zaznamenali 20, dívek bylo 16.

„Pravidelně na besedách s mládeží připomínáme problém a rizika spojená s konzumací alkoholu mladistvých. Velká odpovědnost ale tady padá především na rodiče, kteří by si měli udržovat přehled o aktivitách a způsobu trávení volného času svých dětí. Zjištěné prohřešky samozřejmě řešíme nejen s rodiči, ale i s příslušnými orgány města, což už bývá méně příjemná situace,“ uvádí preventistka Městské policie Pardubice Blanka Holešovská.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •