Poctivý nálezce vrátil obálku s 17400Kč…

Pardubice – Na služebnu městské policie se dostavil 35letý majitel obchodu s potravinami – pan Nguyen. Ten přinesl obálku, kterou u něho v krámku zapomenul neznámý muž. V té obálce bylo 17 400 korun.

Obchodník nález předal strážníkům i s videozáznamem pravděpodobného majitele s tím, že peníze mu jistě budou chybět, ale bohužel muže osobně nezná. V obálce naštěstí byl krom bankovek i výplatní lístek. Z něj se strážníci dozvěděli alespoň jméno, z videa pak, že se jedná o staršího člověka. Jeho bydliště v databázi nám ale bohužel nenapovědělo.

Díky shodě jmen se nám ale podařilo nalézt otce hledaného muže. Hlídka se proto vydala na jeho adresu, kde strážníkům dveře otevřel muž z fotografie. Z přítomnosti policistů byl mírně nervózní. Jakmile ale došlo na otázku, zda nedávno něco neztratil, úsměv se mu vrátil. Se ztracenými penězi už prý vůbec nepočítal a velmi děkoval. Po ověření totožnosti i detailní znalosti dalšího obsahu obálky dostal od nás vše nazpět.

Poctivý nálezce pan Nguyen měl v tomto případě ze zákona i nárok na nálezné ve výši deset procent z celého nálezu. To ale nechtěl: „Mám práci, mám svoje peníze. Nepotřebuji je. Dělám to proto, že tak je to správné. Budu rád, když se podaří jejich majitele najít,“ uvedl poctivý nálezce.

Pro oba muže jsme měli dobrou zprávu a šťastnému majiteli obálky jsme na cestu krom veselých Vánoc také řekli, v kterém krámku se má zastavit a především poděkovat. Tak šťastné a veselé.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •