Po výbuchu propanbutanové lahve jsou 2 zraněné osoby…

ORLICKOÚSTECKO – V sobotu 28. září 2019 před devátou hodinnou ranní došlo v rodinném domě v obci Kerhartice na Orlickoústecku k výbuchu propanbutanové lahve.

V domě se nacházely čtyři osoby. Na místě došlo ke zranění sedmdesátileté ženy a devětašedesátiletého muže. Oba byli letecky transportováni do nemocnice.

Pacienti utrpěli těžké popáleniny na horní polovině těla a obličeji spolu s popáleninami dýchacích cest. Oba museli být uvedeni do umělého spánku, ošetřeni a připojeni k umělé plicní ventilaci. Žena byla následně letecky transportována do FN Královské Vinohrady a muž letecky do FN v Brně Bohunicích.

Po výbuchu propanbutanové lahve jsou 2 zraněné osoby
« 1 z 3 »

Nyní policisté čekají na vyjádření statika, zda je dům bezpečný, a zda se dvě nezraněné osoby mohou vrátit do svého domu.

Kriminalisté zahájili úkony v trestním řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti.

Zdroj: Policie ČR s Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje
Foto: Policie ČR

Exploze plynu v domě v Kerharticích

Orlickoústecko – V Ústí nad Orlicí v Kerharticích zasahovali v sobotu dopoledne profesionální hasiči u výbuchu plynu v domě.

Uvnitř se nacházely dvě osoby, které utrpěly popáleniny. Na místo musely letět dva vrtulníky Letecké záchranné služby. Obě osoby byly s popáleninami transportovány do nemocnice. Hasiči zajistili výbuchem poškozený dům.

Výbuchem byla zřejmě narušená statika, a proto byl na místo povolán statik. Po odstranění všech následků hasiči místo předali policistům k dalšímu vyšetřování.

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje

  •  
  •