Po propuštění ze záchytky zkusil znovu útočit. Tentokrát na hlídku strážníků

Pardubice – Problémy na obzoru. To už strážníci věděli, když ve středu přijeli řešit skupinu bezdomovců na Palackého třídě. V jejich středu totiž seděl před chvílí propuštěný 23letý muž, který den předtím skončil na záchytné stanici pro agresivitu a napadání lidí i ostrahy v nákupním centru. Po propuštění ze záchytné stanice neztrácel čas a alkoholický deficit ihned dohnal ve společnosti problémových jedinců na lavičce na Palackého třídě, kde je krom žebrání zakázána i konzumace alkoholu.

Ještě než hlídka stihla vystoupit z vozidla, zvedlo se toto individuum z lavičky a se slovy „mrt* přijely!" vstal a hned běžel před auto oběma prostředníčky hlídku pozdravit. Je pravda, že strážníci jsou zvyklí na různé úrovně nadšení ze svého příjezdu. V katalogu světových uvítacích rituálů jsme tento způsob pozdravu ale hledali marně. Nicméně strážníci jsou také zvyklí spoustu věcí odpružit v kolenou. Úvodní uvítání proto vytěsnili a věnovali se zdvořilé konverzaci se zbytkem společnosti usazené po lavičce. Cílem bylo vysvětlit milovníkům laciného vína a žebroty, aby se co nejrychleji odebrali své tyto činnosti nepředvádět vůbec, nebo alespoň někde jinde, kde to neodporuje vyhlášce města. Bohužel, 23letý muž po odmítnutí své vulgární zdravice stále toužil po pozornosti strážníků jako můra po plameni.

Jeho další slovní projev už byl jen zhoršenou verzí úvodního pozdravu. A protože bylo jasné, že má upito, došlo i na výzvu k dechové zkoušce. Od té chvíle problémový muž dělal, jako by se jej okolní dění už dále netýkalo a vydal se i přes opakované výzvy strážníků k odchodu. I přesto, že mu přímo v cestě stál jeden ze strážníků. Byl proto znovu usazen na lavičku. Bohužel k vlastní škodě vzápětí znovu vstal a zkusil, co zmůže jeho pěst plná hněvu proti mužům zákona. Až na zemi zjistil, že příliš mnoho zjevně ne. Než mohl zkusit pokus číslo dvě, dostal pouta na zápěstí a konečně došlo také na dechovou zkoušku s výsledkem 2,29 promile. Když zjistil, že s tímto výsledkem opravdu neskončí jinde, než znovu na záchytné stanici, pokusil se s ohledem na spoutané ruce použít nohy a kopnout jednoho ze strážníků do hlavy. Škoda, že místo nohou nezapojil hlavu, protože se ten den už podruhé v krátké době podíval na zem pěkně zblízka a dlažbu pak hypnotizoval až do příjezdu sanitního vozu městské policie, ve kterém odcestoval na záchytnou stanici.

Pokládáte-li si na tomto místě otázku, proč strážníci neřeší tato individua důrazněji a takovéto zápasnické výstupy se i kvůli tomu opakují, vysvětlení je prosté. Strážníci dělají, co jen mohou. Možnosti strážníků jsou zde ale přesně rámovány zákony, který za protiprávní jednání stanovují pevně dané sankce či opatření. Mezi ně ovšem nepatří cely, sběrná bezedná jáma nebo obří katapult namířený na sever – i když by se tu pro ně využití jistě našlo. V případě takových jedinců už musí chtít pokračovat orgány činné v trestním řízení, případně správní orgán, jak tomu bude i v tomto případě. 

Krabice plná koťátek už je zpátky u maminky

Dobré zprávy a bednu koťátek k tomu jako bonus. Kdo sleduje sociální sítě Městské policie Pardubice, zaznamenal už včera, že se jistě ví, že se nám včera dostala do rukou krabice převázaná provázkem, kterou někdo našel u zahrádkářské kolonie v Jesenčanech. Po unboxingu se ukázalo, že obsah tvoří 6 mňoukajících koťat. Fotka obletěla internet a do večera měl příběh pokračování. Ozvala se paní, které v této lokalitě zase koťata zmizela. Někdo ze sousedů viděl na našem facebooku tuhle kočičí krabici a poradil, kam se obrátit a ano, bylo to správně. Koťata jsou už zpátky u maminky i majitelky.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice