Po jarních prázdninách vypukne „ledový víceboj" pardubických škol…

Pardubice – Zimní sportovní park Nadace pro rozvoj města Pardubic ožívá další aktivitou. Od února se na ledové ploše rozjede víceboj žáků základních škol, na nejlepší z nich čekají věcné ceny. Školy se do víceboje mohou hlásit do 7. února.

Víceboj pardubických škol prověří sportovní nadání a bruslařské dovednosti dětí rozdělených do ve dvou věkových kategorií. Každá škola může nominovat desetičlenné týmy, jejichž členové budou muset v co nejkratším čase splnit šest úkolů. Bruslaři budou mimo jiné absolvovat překážkovou dráhu, střílet na branku nebo projíždět slalom mezi kužely. Dvě školy s nejlepšími časy z každé kategorie postoupí do superfinále. To se uskuteční 26. února.

Školy mohou limity pro víceboj plnit od 11. do 22. února, už nyní je ale možné v rámci bruslení škol dopředu požádat o přípravu dráhy a na víceboj trochu potrénovat," řekl místopředseda představenstva Martin Korba. „Hlavní cenou je sportovní vybavení pro školy, čtyři finalisté si pak odnesou vstupenky na dostihy, hokej a basket, tedy na sporty, které spolupracují v rámci memoranda ,pardubických koní'," dodal Korba.

Bruslit se bude vždy v dopoledních hodinách, tedy od 8 do 11:30 hod. Školy se musí objednávat na den a čas na e-mailu stursova@zavodistepardubice.cz. Další informace, včetně popisu jednotlivých soutěžních disciplín, jsou k dispozici na webových stránkách zimního parku www.zavodistepardubice.cz/zimni-sportovni-park.

Zdroj a foto: Dostihový spolek a.s.