Po dálnici D11 jel 191 km/h! Dálniční hlídce policistů však neujel…

KRAJ – Zběsilou jízdu po dálnici D11 předvedl jednapadesátiletý muž, který 17. února 2020 ve večerních hodinách zaměstnal službu konající hlídku dálničních policistů Pravy, kteří dohlíželi nad provozem na královéhradeckém úseku dálnice.

Riskantní vysokou rychlostí jel ve směru na Prahu ve vozidle Audi A6. Policisté začali muže okamžitě pronásledovat. Vozidlo řítící se rychlostí 191 km/h krátce poté dostihli a za použití výstražného světelného a zvukového znamení riskantní jízdu muže cizí státní příslušnosti ukončili. Po odečtení tolerance byla výsledná rychlost jízdy 185 km/h. Vzhledem k tomu, že v daném úseku je povolená rychlost 130 km/h, překročil ji řidič o 55 km/h.

Na místě byla provedena dechová zkouška řidiče, která přítomnost alkoholu v dechu vyloučila.

Řidič se dopustil přestupku, oznámení o přestupku bude postoupeno k dalšímu projednání na místně příslušný správní úřad. Vzhledem k tomu, že řidič je cizí státní příslušnosti, byla řidiči uložena kauce ve výši 10 000 Kč. V tomto případě je kauce chápana jako jistina pro případ, že by se řidič nedostavil k projednání spáchaného přestupku ke správnímu orgánu. 

Zdroj a foto: Policie ČR

  •  
  •