Pivovary Staropramen se staly majoritními akcionáři regionálního Pardubického pivovaru…

Pardubice – Společnost Pivovary Staropramen, která je dlouhodobě druhou největší pivovarnickou společností v Česku a má významné postavení na zahraničních trzích, dnes oznámila, že získala většinový podíl akcií (89 %) v regionálním Pivovaru Pardubice. Důvodem tohoto kroku je pokračující zájem spotřebitelů o regionální značky piv a s tím rostoucí význam těchto pivovarů. Ke smíchovskému Staropramenu a regionálnímu severomoravskému Ostravaru tak nově patří východočeský Pardubický pivovar, jehož prodeje chce nový majitel rozšířit nejen do celého Česka, ale také posílit prodeje za hranicemi republiky. Aby si pivovar zachoval co nejvíce svůj charakter, nebude začleněn do pivovarské skupiny, ale zůstane samostatným právním subjektem se svým vedením, stávajícími zaměstnanci a hospodařením.

Česko prošlo v oblasti pivovarnictví v posledních 10 letech významnou změnou. S rozvojem mini a malých pivovarů začala vzrůstat poptávka pivařů po nových druzích piv a nových značkách. Výčepní stojany v dnešních hospodách mají dnes stále více výčepních kohoutů, aby uspokojily různé chutě štamgastů hospod. Jeden výčepní kohout je navíc často určen k pravidelně se měnící nabídce piv.

Rostoucí zájem o piva z regionálních pivovarů jsme si v posledních třech letech mohli sami vyzkoušet díky speciální nabídce piv z našeho regionálního pivovaru Ostravar. Vaříme je pod označením Speciály ze spilky a úspěšně distribuujeme po celém Česku. Už dvě z těchto piv, Mustang a Černá Barbora, se staly tak oblíbenými, že jsme je začali vařit celoročně a jejich prodeje meziročně rostou o devadesát a více procent," říká o hlavním trendu na pivovarnickém trhu Petr Kovařík, generální ředitel společnosti Pivovary Staropramen.

I tato pozitivní zkušenost firmy se severomoravským Ostravarem a dlouhodobý plán společnosti v oblasti řemeslných piv stojí za rozhodnutím vedení společnosti investovat do dalšího regionálního pivovaru, tentokrát s domovským regionem ve východních Čechách.„Je nám velkou ctí a jsme velice rádi, že dnes můžeme oznámit, že jsme s majiteli Pardubického pivovaru podepsali smlouvu o koupi většinového podílu akcií. Jde o významný krok a milník v historii naší firmy, díky kterému rozšíříme naši nabídku o výborná, velmi kvalitní a zajímavá piva. Zároveň jsem velice rád, že do naší pivovarské rodiny přivítáme zkušené kolegy z východních Čech," komentoval uzavření smlouvy Petr Kovařík.

Zdroj a foto: Pardubický Pivovar a.s.