Petr Feldstein a Václav Chaloupka na zámku představí knihu Dávat koním křídla…

Pardubice – Beseda s autory představí v Pardubicích knižní novinku spisovatele Petra Feldsteina o Václavu Chaloupkovi, který jako první v historii zvítězil čtyřikrát v našem nejslavnějším dostihu Velké pardubické steeplechase. Knihu Dávat koním křídla s podtitulem Splněné a nesplněné sny Václava Chaloupky bude ve středu 14. listopadu od 17 hodin v rytířských sálech Zámku Pardubice veřejnosti prezentovat jak autor Petr Feldstein, tak Václav Chaloupka. Celou akci slovem provede redaktor České televize Vlastimil Weiner.

„Před jedenačtyřiceti lety, v říjnu 1977, dvacet čtyři hodin před jeho čtvrtým vítězstvím ve Velké pardubické, došlo k mému prvnímu setkání s Václavem Chaloupkou. Myslím, že už tehdy mě napadlo napsat o něm knížku. Doba, která uplynula od chvíle, kdy jsem ho s touto myšlenkou seznámil, je ovšem podstatně kratší. Také však není zanedbatelná. Vašek svůj souhlas ze skromnosti dlouho odkládal. Až minulý rok mi po mém dalším „připomenutí se“ řekl, že bychom mohli začít. Tak jsme se do toho pustili…,“ řekl Petr Feldstein, autor knihy.

Vstup na besedu je zdarma. Kniha bude k zakoupení na místě za akční cenu.


Anotace

Petr Feldstein

Dávat koním křídla

Splněné a nesplněné sny Václava Chaloupky

Poprvé pohlédli jeden druhému do očí na počátku roku 1964. Je dnes možné považovat setkání tehdy dvouletého koníka Koroka a patnáctiletého kluka Václava Chaloupky z jihomoravských Těšan za náhodu? Za štěstí, které předurčilo jejich pozdější slávu? Za dar z nebes, bez něhož by úžasný potenciál, který v sobě oba měli, vyšel nazmar? Nebo byla jejich společná, nesnadná, ale tak úspěšná cesta od samého počátku předurčena? Řízená, nebo alespoň inspirovaná moudrým, prozíravým osudem? Václav Chaloupka žil hlubokým vztahem ke koním mnohem víc než touhou po vlastním úspěchu. Ani ta ho ovšem neminula. I ona však vyplynula z respektu, úcty a lásky k těm krásným, ušlechtilým a vlastně zázračným tvorům a přinesla své plody – Václav Chaloupka jako první v historii zvítězil čtyřikrát v našem nejslavnějším dostihu Velké pardubické steeplechase.

Zdroj a foto: Východočeské muzeum v Pardubicích

  •  
  •