Pět problémových jedinců našli strážníci. Část z nich skolil alkohol

Pardubice – Památka zesnulých připadá právě na středeční den. Strážníci se však s řadou potácejících, vyjících a huhlajících přízraků potýkali už den předtím. Ne, brány hřbitovů se neotevřely jejich stálým obyvatelům, žádný zpívající chlapík v nápadně červené bundě nenatáčel další klip s tančícími zombiemi a nekonala se tu přehlídka ke Día de Muertos neboli Dne mrtvých. To se jen strážníci ve zvýšené míře věnovali sběru a zažehnávání různých existencí, které v některých případech posedl démon jménem alkohol. 

Prvního 29letého muže musela hlídka vyhrabat zpod túje nedaleko základní školy na Bratranců Veverkových, kde nocoval v papírové krabici. Po uklizení odpadu byl strážníky upozorněn na možnost využití denního centra pro osoby bez přístřeší a z místa vykázán.

Dalšího podobného muže oznámili obyvatelé bytového domu v ulici Bělehradská. Přímo pod balkony se jim tam s hromadou odpadků utábořil 53letý muž bez domova. I on byl strážníky poučen a vykázán.

Silně opilého muže zvracejícího na lavičku u hlavního nádraží nalezla hlídka ve večerních hodinách u hlavního nádraží. Vzhledem k naměřeným hodnotám atakujícím 4 promile alkoholu v dechu a celkovému stavu došlo k předání 46letého muže do péče záchranné služby a nemocnice.

Ze záchytné stanice doprovázela hlídka strážníků 39letého agresivně se chovajícího muže do nemocnice k provedení nezbytných vyšetření a ošetření.
A konečně o půl desáté večer přijali strážníci několik telefonátů na zjevně opilého a po zemi se plazícího muže v historickém centru města. Strážníkům se jej podařilo nalézt ve stavu, kdy už víceméně nebyl schopen ničeho krom dechové zkoušky. Ta ukázala ke 2,5 promile alkoholu a pro 40letého muže znamenala odjezd na záchytnou stanici, kde byl přijat.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice